Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Eğitimsen Bombalı Saldırıyı Protesto Etti

Eğitimsen Yalova Temsilciliği, Ankara'da gerçekleştirilen bombalı eylemi protesto etmek amacıyla Uğur Mumcu Kültür Merkezi önünde toplanarak bir basın açıklaması yaptı.

Haber Giriş Tarihi: 13.10.2015 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Eğitimsen Bombalı Saldırıyı Protesto Etti

Açıklamada, ". İki gündür yüreğimiz yanıyor, içimiz kanıyor. Üzgünüz, öfkeliyiz, yastayız ve isyan ediyoruz" denildi.
Ankara'da yaşanan bombalı saldırıya tepki göstermek için DİSK'e bağlı memurlar Yalova'da da 2 gün grev yapma kararı aldılar. Öte yandan Eğitimsen Yalova Temsilciliği de bir protesto eylemi düzenledi. Sendika binasının bulunduğu Yalı Caddesi'nden yürümeye başlayan yaklaşık 2 yüz kişilik kalabalık geniş güvenlik önlemleri altında Uğur Mumcu Kültür Merkezi önüne gelerek burada bir basın açıklaması gerçekleştirdiler. Açıklamayı Eğitimsen Yalova İl Temsilcisi Cevat Güneş yaptı. Açıklamada şu sözlere yer verildi.
"10 Ekim’de Ankara’da 'Emek, Barış ve Demokrasi Mitingi' için toplanmıştık. Sarayın saltanatı uğruna aylardır dökülen kanlara dur demek, savaşa karşı, barışı savunmak için yollara düştük. Kamu emekçilerinin, işçilerin, halkların özlemlerini haykırmak, umutlarını yaşatmak için, kandan ve savaştan beslenenlere karşı ‘Savaşa İnat, Barış Hemen Şimdi!’ demek için gelmiştik. Güvenlik zafiyeti yok diyorlar hiç kimse bu katliamın faili meçhul olduğunu söylemesin” diyen Yanık, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye'nin dört bir yanından, emek, barış ve demokrasi taleplerimizi haykırmak için gelmiş, kadını, erkeği, genci yaşlısı, barış türküleriyle birlikte halaya durmuştuk. Türkiye'nin göbeğinde, Ankara Garı’nın önünde, binlerce polisin gözü önünde patlattılar bombalarını. 128 canımızı aldılar aramızdan. Canımızdan can gitti, yüreklerimiz dağlandı. Annelerimizi, babalarımızı, kardeşlerimizi, arkadaşlarımızı, yoldaşlarımızı kaybettik. İki gündür yüreğimiz yanıyor, içimiz kanıyor. Üzgünüz, öfkeliyiz, yastayız ve isyan ediyoruz. Bizler patlama sonrasında canlarımızı kurtarmaya çalışırken, polislerini gaz bombaları ile üzerimize salanlar, yüzümüze sırıtarak, ‘güvenlik zafiyeti’ yok diyorlar. Hiç kimse bize bu katliamın faili meçhul olduğunu söylemesin. Ankara'nın orta yerinde göz göre göre bombaları patlatanları, yakın tarihimizin en vahşi saldırısına göz yumanları biliyor, katillerin hepsini tanıyoruz. Katiller; diktatörlük heveslileri 7 Haziran seçimlerinde kursaklarında kaldığı için, ülkeyi kan gölüne çevirip, yaşanan ölümler üzerinden ‘oy avcılığı’ yapanlardır. Katiller; yarattıkları şiddet, korku ve katliam atmosferinde ,’tek başına iktidar’ olmak için ülkeyi ateşe atıp, kendilerini kurtarmaya çalışanlardır. Emek, barış ve demokrasi mitingimizi kana bulayanlara ve katliama seyirci kalanlara sesleniyoruz: Bütün vahşetinize, bütün şiddetinize, bütün katliamlarınıza rağmen eşit, özgür, demokratik bir ülkede bir arada yaşamı ve barışı savunmaktan asla vazgeçmeyeceğiz! Bizi korkutmaya, yıldırmaya, sindirmeye çalışanlara sesleniyoruz: Ne kadar saldırırsanız saldırın, korkmayacağız, yılmayacağız, unutmayacağız ve asla affetmeyeceğiz! Hepiniz döktüğünüz kanda boğulacaksınız! Kanlı ellerinizle işlediğiniz bütün suçlardan yargılanacak ve hesap vereceksiniz! DİSK, KESK, TMMOB ve TTB olarak katliamda kaybettiğimiz arkadaşlarımızı anmak, faşist katliamı protesto etmek için dünden itibaren üç gün yastayız. Pazartesi ve salı günü bütün Türkiye’de Grevdeyiz! Acımız büyük, yaralarımız derindir! Katiller ve arkasındaki güçler bulunana kadar bize rahat yok! Katliamın sorumluları hesap verene kadar susmayacağız, yılmayacağız ve asla affetmeyeceğiz"
Protesto eylemine CHP Yalova İl Başkanı Özcan Özel ve CHP Merkez İlçe Başkanı Ertan Şener'de katılarak destek verdi. Eyleme yönelik güvenlik önlemlerini bizzat takip eden Yalova Emniyet Müdürü Mehmet Ali Süvari'de protesto eylemi boyunca Uğur Mumcu Kültür merkezi önünde bekledi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.