Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Donanma Tesisleri TSKGV’na İade Edildi

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, kısa bir süre önce ihaleye çıkartılan ancak ihaleyi kazanan firmanın sözleşmeyi imzalamaması üzerine fesh edilen Donanma Tesisleri’nin Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na iade edildiğini söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 27.02.2024 10:19
Haber Güncellenme Tarihi: 27.02.2024 10:19
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Donanma Tesisleri TSKGV’na İade Edildi

Yalova’nın bir dönem sosyal yaşantısında ciddi bir yeri olan Donanma Tesisleri Donanma Tesisleri’nin Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na iade edildi. Konuyla ilgili bilgi veren Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, tesisi vakıftan kiraladıklarını ve bir süre önce de burasının işletmesini ihaleye çıktıklarını söyledi. İhaleyi kazanan firmanın sözleşme imzalamadığını bu nedenle de işletme ihalesinin fesh edildiğini vurgulayan Tutuk, bu tesisi yeniden alıp Yalova’ya kazandırmak istediklerini belirtti. Tutuk, “Donanma Tesisleri 4-5 yıldır atıl durumda. Orasının bir kiracısı ve işletmecisi vardı. Burasını belediyeden kiralamış. Ama belediye de burasını Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’ndan kiralamış. Orada bir sosyal tesis yapabilmemiz için işletmecisinin içinden çıkması lazım. 2 ay önce donanma tesislerini ihaleye çıktık. Ancak ihaleyi alan firma sözleşmeyi imzalamadı. Biz de Donanma Tesislerini Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na iade ediyoruz. Dolayısıyla Belediye olarak şu anda orada her hangi bir çalışma yapma, ya da tesis yapma imkanımız yok. 

Donanma Tesisleri bakım ve onarımdan geçip yeniden ihaleye çıkabilir belki. Ama biz burasını Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı’na iade ettiğimiz için Vakfın burasını yeniden Yalova Belediyesi’ne kiralayıp kiralamayacağı belli değil. Ama biz burasını yeniden kiralayarak Yalova’ya kiralayabilmek adına elimizden gelen gayreti göstereceğiz.” dedi.
 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.