Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Doğa Ve Çevre Semineri Start Aldı

Doğa bilinci oluşturmayı, doğayı korumayı ve iyileştirmeyi hedefleyen Doğa ve Çevre Semineri Uygulama Oteli'nde başladı. 4 gün sürecek seminere proje ortağı olan 4 kurumdan 20 öğretmen ve 10 teknik personel katılıyor.

Haber Giriş Tarihi: 26.06.2012 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Doğa Ve Çevre Semineri Start Aldı

Orman ve Su İşleri Yalova İl Müdürlüğü, Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü, Yalova Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ile Yalova Orman İşletme Müdürlüğü tarafından ortaklaşa düzenlenen ve Marka tarafından desteklenen Doğa ve Çevre Semineri Uygulama Oteli'nde başladı. 4 kurumdan 20 öğretmen ve 10 teknik personelin katıldığı eğitim 25-28 Haziran tarihleri arasında 3 gün sürecek. Seminerin açılışında bir konuşma yapan Orman ve Su İşleri Yalova İl Müdürlüğü Şube Müdürü Gürcan Olcay, "Bu proje öğretmenlere doğaya ait bilgi donanımını kazandırarak öğrencileri ve çevrelerini etkileme gücü çevreyi tanıtım ve doğayı öğrenmeye ilgi ve istek duymaları yönünde öğrencilerini motive etme yetisi kazandırmaktır. Katılımcılara doğa, eko-sistem, biyolojik çeşitlilik ve ekoloji konusundaki bilgilerimizi aktararak doğa dili ve eğitimini öğretmek yani doğayı tanıyıp anlayabilme ve gördüklerini öğrencilerine aktarabilme nosyonunu kazandırmak. Doğa ve çevre eğitiminde disiplinler arası ve bütüncül bir eğitim ve öğretim formatı ile doğa eğitimi vizyonu gelişmesine katkıda bulunmak ve doğal güzelliklerden hem koruma hem de faydalanmayı sağlamaktır" dedi.

Olcay'ın ardından söz alan Yalova Vali Yardımcısı Haldun Aksalman ise doğanın önemine vurgu yaparak insanların kendilerine ait bölgelerde sağladıkları temizlik ve koruma iç güdüsünü topluma ait alanlar içinde devreye sokmaları gerektiğini dile getirdi. Doğanın toplumun ortak değeri olduğunun altını çizen Aksalman yapılacak eğitim sayesinde bu duyarlılığın yaygınlaşacağına inandığını söyledi.
Ardından eğitime geçildi. Çeşitli oturumlar şeklinde sürecek olan Doğa ve Çevre Semineri 28 Haziran 2012 Perşembe günü sona erecek.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.