Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Devlet Hastanesi Hız Kesmiyor

Yalova’da Genel Sekreterliğin kurulmasıyla hızlanan sağlık hizmetlerinde yeni açılımlar devam ediyor.

Haber Giriş Tarihi: 08.11.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Devlet Hastanesi Hız Kesmiyor

Genel Sekreterliğin kurulmasıyla gerek Yalova Devlet Hastanesi’nde gerek Çınarcık Devlet Hastanesi’nde gerekse de Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde hayata geçirilen projeler vatandaşların devlet hastanelerine olan algılarını değiştiriyor.

Yalova Devlet Hastanesine yeni faaliyete geçen kan alma ve yoğun bakım üniteleriyle hastalar daha kısa sürede daha kaliteli sağlık hizmeti alabilecekler. Yalova Devlet Hastanesi’nin 3. ve 4. katına 6’şar yataklı genel yoğun bakım üniteleri kurulmasıyla genel yoğun bakım yatak sayısı 21’e yükseldi. Daha önce yalnızca 1. katta kan tahlili veren hastaların daha kısa sürede kan vermelerini sağlamak amacıyla 2. ve 3. katlara da kan alma birimleri kuruldu.

Sağlık alanında Yalova halkına daha kaliteli hizmet verebilmek için çalışmalara devam edildiğini ifade eden AK Parti Milletvekili Temel Coşkun ''Günlerce tedavi sırasının kendisine gelmesini bekleyen hastaların oluşturdukları kuyruklar hastane önlerine kadar taşardı. Hem vatandaşlar hem de sağlık çalışanları için bu durum tahammül edilemez hale gelirdi. Elhamdülillah iktidara geldiğimiz 2002 yılından bu yana Sağlık Bakanlığımızın gerçekleştirdiği projeler sayesinde devlet hastanelerimizin özel hastanelerden farkı kalmadı. Genel Sekreterlikteki yöneticilerimizle Yalova genelinde daha büyük sağlık hizmetleri sunulması amacıyla çalışmalarımız devam ediyor. Hastanelerimizdeki kısıtlı imkanlar sonuna kadar en etkin şekilde kullanılıyor. Vatandaşımızın sağlığı için bazı yetersizliklere rağmen canla başla çalışan tüm sağlık personelimize hizmetlerinden ötürü ayrıca teşekkür ediyorum '' dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.