Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Derneklerden Birlik Mesajı

Yalova Kuzey Kafkas Derneği Başkanı Mehmet Aydemir, Yalova BAL-GÖÇ Genel Başkanı Lütfi Özgür, Yalova Belediyesi Meclis Üyesi Necmi Soylu ve İl Göç İdaresi Müdürü Zafer Çolak, Vali Yardımcısı Yıldırım Uçar’ı makamında ziyaret etti.

Haber Giriş Tarihi: 21.12.2016 08:25
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Derneklerden Birlik Mesajı

Ziyarette, STK temsilcileri olarak terörün her zaman karşısında olduklarını ifade ettiler ve birlik ve beraberlik mesajları verdiler.

İl Göç İdaresi Müdürü Zafer Çolak, Türkiye’nin çok ciddi bir sorumluluğa imza attığını belirtti ve devam etti: “18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü sebebi ile Yalova Vali Yardımcısı Yıldırım Uçar’ı makamında ziyaret ettik. İl Göç İdaresi Müdürlüğü olarak temel amacımız, göçmenlerin yaşantısına ve yaşadıkları sorunların konusunda toplumda bir duyarlılık sağlamaktır. Ülkemiz son yıllarda önemli bir göç akını ile karşı karşıya. Şuan dünya üzerinde en çok göç alan ülkelerden bir tanesiyiz. Türkiye, bu konuda çok ciddi bir sorumluluğun altına imza atmış durumda. Soydaşlarımıza, komşu coğrafyadan gelen insanlarımıza özellikle Suriye’den gelen insanlara her türlü yardımı veren bir ülkeyiz. STK örgütleri bu konuda çok önemli faaliyetlere imza atıyor.”

Yalova BAL-GÖÇ Genel Başkanı Lütfi Özgür ise, zorunlu göçe tabi tutulduklarını ve yaşadıkları zorlukları Vali Yardımcısı Yıldırım Uçar’a anlattı. Özgür, aynı zamanda, “Ülkemizde yaşanan terörü göçmen dernekleri olarak kınıyoruz. Teröre karşı her zaman dimdik duracağımızı belirtmek istiyorum” ifadelerine yer verdi. Yalova Kuzey Kafkas Derneği Başkanı Mehmet Aydemir ise, STK olarak terörü lanetlediklerini dile getirerek, “STK olarak Türkiye’nin yanındayız. Terörü şiddetle kınıyoruz. Teröre karşı dimdik ayakta durarak çalışmalarımızı son sürat devam ettireceğiz” diye konuştu.

‘Her zaman hazırız’..

Vali Yardımcısı Yıldırım Uçar, da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “STK’lar, vatandaşlar ile devlet arasında bir köprü görevindedir. STK temsilcilerine ve müdürümüze ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Zorunlu göç yüzünden ülkemize gelenlere her zaman kucak açmaya hazırız” ifadelerine yer verdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.