Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Dere Yatakları Temizleniyor

Yalova Belediyesi Stratejik Planlarında yer alan “Çevrenin korunması ve çevre temizliği” başlığının doğrultusunda sürdürülen faaliyetlerden biri olan dere yataklarının temizliği konusunda çalışmalar sürdürülüyor.

Haber Giriş Tarihi: 21.11.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Dere Yatakları Temizleniyor

Yalova Belediyesi koordinesinde DLH’da gelen araçla sürdürülen çalışmalarda dere yataklarının tabanında biriken çamur tabakaları temizlenerek dere yatakları genişletiliyor.

Dere yatağındaki temizliğin yaklaşık bir aydır sürdüğünü ve Seliman deresi mansabındaki çalışmanın 1 hafta içerisinde tamamlanacağını dile getiren Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal çalışmalar hakkında şunları dile getirdi; “Zaman içerisinde dere yataklarında biriken çamur tabakları derinliği yarım metreye kadar düşürmüş durumda. Bu beraberinde bir takım sıkıntıları da getiriyor. En son 6-7 yıl önce gerçekleştirilen dere yataklarındaki detaylı temizliği yeniden gerçekleştirerek bu derinliği 2,5 m kadar çıkartıyoruz. Seliman deresi yatağında, halk arasında bilinen adıyla dereağzında yürütülen çalışmanın 1 hafta içerisinde tamamlanmasının ardından araç Yalova deresi yatağına Ak Şemsettin Köprüsü (AŞK)’nün oraya geçecek ve çalışmalarına orada devam edecek. Bu çalışmaların süratli bir şekilde başlatılması ve yürütülmesi adına belediyemize destek veren İl Çevre Müdürlüğümüze, Ulaştırma Bakanlığı Bölge Müdürlüğü’ne ve Liman Başkanlığı’na da ayrıca teşekkür ederim.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.