Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Denizçalı Doğalgaz’la Buluşuyor

Yalova İl Genel Meclisi Başkan Vekili İdris Durmuş Çiftlikköy ilçesine bağlı Denizçalı köyünde doğalgaz altyapı çalışmalarının tamamlandığını ve vatandaşların abonelik işlemlerine başladığını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 04.02.2023 11:38
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Denizçalı Doğalgaz’la Buluşuyor

Durmuş köylere doğalgazın ulaşması beraberinde köylere ilgiyi de arttırdığını dile getirdi.

İl Özel İdaresi ve Armagaz arasında yapılan protokollere bağlı olarak köylere doğalgaz bağlanmasına devam ediliyor. Bu çerçevede Çiftlikköy ilçesine bağlı Denizçalı Köyü de doğalgaz için gün saymaya başladı. Altyapı çalışmalarının tamamlandığı ve abonelik işlemlerinin yapılmaya başlandığı köyde kısa süre içerisinde ilk doğalgaz ateşi yanmaya başlayacak. Bu noktada bir açıklama yapan ve emeği geçen herkese teşekkür eden Yalova İl Genel Meclisi Başkan Vekili İdris Durmuş, “Çiftlikköy İlçemize bağlı Denizçalı Köyümüzde doğalgaz firması altyapı çalışmalarını büyük ölçüde tamamladı. Köy halkımız abonelik ile ilgili işlemlerini yaptırmaları ile doğalgaz kullanımına başlayacaklar. Köyümüze hayırlı olsun” dedi.

Köylerde doğalgaz kullanımın başlamasının tersine göçü de tetiklediğini dile getiren Durmuş, “Bir köyümüzün daha doğalgaz ile buluşması sevindirici ve memnuniyet verici. Köylerimizde doğalgaz kullanımı ile ilgili vatandaşlarımızdan geri dönüşler oldukça olumlu. Köylerimizde hayat standardı her geçen gün daha da artıyor.  Geçmiş dönemlerde yapılanların üzerine daha fazlasını günün koşullarına göre güncelleyerek eklemek için arkadaşlarımızla yoğun çaba sarf ediyoruz. Üretilen pek çok projelerle köylerimizin, köylümüzün yanındayız. Köylerimize tersine göç ve köy nüfuslarının artıyor olması en pozitif yönü. Doğalgazın köylerimize gelmesi ile İl Özel idaremizin inşaat yapımı ile ilgili ruhsatların verildiği müdürlüğümüze yapılan başvuru ve doğal olarak iş sayısı ciddi oranda arttı.

Köylerimizin daha cazip hale gelmesi, süreç içerisinde 2023 yılında daha da kendisini gösterecek. Çünkü ne kadar butik ve yaşanılabilir kent olsa da Yalova, yine de köylere doğru yöneliş arttı. Bu durumun doğal getirisi ya da sonucu kentlerde istenen yaşam standardının köylerde de talep edilmesi oldu. Bunlardan bir tanesi de doğalgaz… Bizler yaşamın konforlu olmasının bir unsuru doğalgaz olduğunu biliyoruz. Isınmadan yemek pişirilmesine, banyoya kadar evlerimizde hesaplı ve hızlı erişilebilir bir hizmet. Doğalgaz gelen köylerimizde yollarda ister istemez yatırım geldiğinden dolayı bozulmalar meydana geliyor. Burada dikkate alınması gereken husus önemli bir hizmete ulaşılıyor olmasıdır Doğalgaz firmasına yatırımı sonucu yollardaki bozulmayı eski haline getirmek koşulu ile geçiş izinleri veriliyor. Gerekli tamirat ve onarımlar yapılıyor ama yine de eski hali gibi olmaz doğal olarak. Süreç içerisinde doğalgaz gelen diğer köylerimizdeki uygulamayı Denizçalı köyümüzde de yapacağız.  Burada emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Sayın milletvekillerimiz, Yalova valimiz, il genel meclis başkanımız, il özel idaresi genel sekreterimiz ve yöneticileri, AK Parti İl Başkanımız her konuda olduğu gibi bu konuda da hassasiyetle ve titizlikle konunun takipçisi oldular. İlçe kaymakamımız Sayın Ömer Bilgin’e ayrı teşekkürü borç biliyorum. Birlik beraberlik içerisinde her zaman istişare ederek kısa zamanda çok yol alındı, alınacak. Doğalgaz ile inanıyorum ki köylerimize olan talep daha da artacak. Köylerimizde oturan hemşerilerimiz daha kolay bir yaşam standardına kavuşuyor.. Aslında zaman hizmet ve yatırımların çeşitlenmesine ve değişimine neden oluyor.

Günümüzü çok iyi takip edip geleceği de buna göre şekillendirmek zorundayız. Köylerimizde de artık şehirlerimizin standardını pek çok alanda yakaladık diyebilirim. Çünkü Yalova ölçeğindeki illerde köyler artık şehrin mahallesi olmuş durumunda. Bunun gereği de her kurum tarafından yapılmakta, yapılmaya çalışılmakta.  İl Genel Meclis Üyesi arkadaşlarım ve İl Özel İdaremiz olarak bu projeksiyonla geleceğe bakmaktayız. Geleceği planlamada köylerimizin doğal dokusunu kesinlikle bozmadan, özenle adımlarımızı atmaktayız. Havanın, suyun ve toprağın önem ve önceliğinin farkındayız. Ülkemizde yeni doğalgaz ve petrol rezevlerinin bulunması ve işletilmeye açılması ile Türkiye Yüzyılında enerji yönüyle de lider ülke olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Bu konuda dışarıya döviz çıktısı ciddi ölçüde azalacak ve ekonomimize katkısı olacak. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve ilgili bakanlıklarımıza doğalgazın en ücra köylerimize kadar gitmesinden ötürü sonsuz şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.