Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Çolak Güven Tazeledi

Türkiye Emekliler Derneği Yalova Şubesi 5. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Üyelerin oylarıyla yeniden dernek başkanlığına seçilen Lütfiye Çolak güven tazeledi.

Haber Giriş Tarihi: 12.06.2012 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Çolak Güven Tazeledi

Yalova belediyesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen Türkiye Emekliler Derneği Yalova Şubesi olağan kongresi, Türkiye Emekliler derneği Genel Başkanı Kazım Ergün, Genel Başkan Yardımcısı Gazi Aykırı ve Genel Sekreter Recep Orhan ile SGK Yalova İl Müdürü Ali Gencer'in katılımı ile gerçekleştirildi. Divanın teşkili faliyet ve hesap raporlarının okunmasının ardından üyelere seslenen Emekliler Derneği Yalova Şubesi Başkanı Lütfiye Çolak hükümetin emekli maaşların yeterli düzenlemeleri yapmamasından dert yandı. Emeklilerin sadaka istemediğini söyleyen Çolak, "Hükümet, işçi ve memur zamlarına gerekli düzenlemeleri yaparken emekli maaşlarına kaynak yetersizliğini gerekçe göstererek gerekli düzenlemeleri gerçekleştirmiyor. Biz kimseden sadaka istemiyoruz. Yıllarca primlerini ödemiş ve emekliliğe hak kazanmış emekliler sadece ve sadece haklarını istiyorlar. Bugüne kadar hak arayışını sürdüren derneğimiz bundan sonrada hak arayışını devam ettirecektir" dedi.

Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün ise konuşmasında hiçbir iktidarın arka bahçesi olmadıklarını söyleyerek, "Biz 42 yıllık bir kuruluşuz. Bunca yıldır Atatürk ilke ve inkılaplarına sımsıkı bağlı olan bu dernek bundan sonrada çizgisinden dışarı çıkmayacaktır. Bugün Atatürk'ün ismini ağzına almaktan korkanlarda var oluşlarını o yüce lidere borçludurlar. Biz hiçbir partinin arka bahçesi değiliz, olmaya da niyetimiz yok. Bu dernek memur emeklileri hariç 10 milyon 200 bin emeklinin haklarını savunuyor. Bugün ülkedeki 8 milyon 150 bin emeklinin sofrasına giden ekmekte bu derneğin de katkısı vardır" diye konuştu.
Ardından yapılan seçimlerde Lütfiye Çolak bir kez daha başkanlığa seçildi.

Çolak'ın listesinde ise şu isimler yer aldı;
Başkan : Lütfiye Çolak
Yönetim Kurulu Asil: Ömer Özaydın, Recep şahin, Serpil Acar, Halit Birgin
Denetim Kurulu Asil: M. Sezai Akgün, Sami Erişmen, Temel Sıtkıbütün
Yönetim Kurulu Yedek: Ahmet Akkök, Leyla Tavacı, Şükrü Şener, Şükriye Türkmen, Feruze Eröncel
Denetim Kurulu Yedek: Nermin Toker, Necmettin Meral, Fethiye Avcı

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.