Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

ÇKS Başvuruları 02 Ocak 2024’te Sona Erecek

Yalova Tarım ve Orman İl Müdürü Suat Parıldar, 2024 yılı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvuruları için son başvuru tarihinin 02 Ocak 2024 olduğunu hatırlattı.

Haber Giriş Tarihi: 29.11.2023 10:10
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
ÇKS Başvuruları 02 Ocak 2024’te Sona Erecek

Parıldar, çiftçilerin bu tarihe kadar başvurularını e-Devlet üzerinden veya ilçe tarım ve orman müdürlüklerine yapmaları gerektiğini vurguladı.

Yalova Tarım ve Orman İl Müdürü Suat Parıldar, ÇKS’nin çiftçilere birçok destekten yararlanma imkanı sağladığını belirtti. Parıldar, “ÇKS, çiftçilerimizin tarımsal üretim faaliyetlerinin kayıt altına alınması, tarımsal desteklemelerden faydalanması, tarımsal istatistiklerin oluşturulması ve tarımsal politikaların belirlenmesi açısından çok önemli bir sistemdir. Çiftçilerimiz, ÇKS’ye kayıtlı olmaları halinde, mazot, gübre, toprak analizi, sertifikalı tohum, hayvancılık, organik tarım, kırsal kalkınma gibi birçok destekten yararlanabileceklerdir. Bu nedenle, çiftçilerimizin 2024 üretim yılı ÇKS başvurularını zamanında yapmalarını tavsiye ediyoruz” dedi.

ÇKS başvurularının e-Devlet üzerinden veya ilçe tarım ve orman müdürlüklerine yapılacağını söyleyen. Parıldar, “Çiftçilerimiz, e-Devlet şifreleriyle e-Devlet sitesine giriş yaparak, Çiftçi Kayıt Sistemi başvuru ekranından başvurularını kolayca yapabilirler. E-Devlet şifresi olmayan çiftçilerimiz ise PTT şubelerinden e-Devlet şifrelerini alarak başvurularını gerçekleştirebilirler. E-Devlet üzerinden başvuru yapamayan çiftçilerimiz ise şahsen ilçe tarım ve orman müdürlüklerimize müracaat ederek başvurularını yapabilirler. Başvurular, 1 Eylül 2023 tarihinde başlayacak ve 2 Ocak 2024 tarihinde sona erecektir. Çiftçilerimizin bu tarihlere dikkat etmelerini rica ediyoruz” diye konuştu.

Parıldar, ÇKS başvuruları ile ilgili daha fazla bilgi almak isteyen çiftçilerin, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın web sitesini veya sosyal medya hesaplarını takip edebileceklerini, ayrıca il ve ilçe tarım ve orman müdürlüklerine başvurabileceklerini sözlerine ekledi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.