Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Civelek Hedefi Koydu, “Altın Bebek Dostu İl Yalova”

Yalova Valisi Esengül Civelek Sağlık İl Müdürlüğü ile birlikte yürütülen Bebek Dostu İl Projesinde hedefi koydu. Yalova 33 Altın Bebek Dostu İl Arasına girecek.

Haber Giriş Tarihi: 16.11.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Civelek Hedefi Koydu, “Altın Bebek Dostu İl Yalova”

Yalova Valiliği ve Sağlık İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa olarak sürdürdüğü Bebek Dostu İl Projesi 2 adım öteye taşınıyor. Yalova Türkiye’de bulunan 33 Altın Bebek Dostu İl arasına girmek için başvurusunu yaptı. Bu projenin detaylarını ise Yalova Valisi Esengül Civelek anlattı. Uygulama Oteli’nde annelerle bir toplantı düzenleyerek kahvaltı yapan Civelek bu projeyi çok önemsediklerini dile getirdi. Toplantıda bir sunum yapan Yalova Sağlık İl Müdürlüğü Ana Çocuk Sağlığı ve Aile Planlaması Başhekimi Dr. Nagehan Mustafaoğlu ise, “Yalova olarak Bronz ve Gümüş Bebek Dostu İl aşamalarını aşarak direkt olarak Türkiye genelindeki 33 Altın Bebek Dostu İl arasına girmek istiyoruz. Buna yönelik başvurumuzu yaptık. İl hastanelerinin tamamını ve ilçe hastanelerimizin ise %75’ini bebek dostu yapmak hedefindeyiz. Bu arada Türkiye’de bir ilk gerçekleşiyor ve Türkiye’nin tek Kadın Valisi, Türkiye’de ilk gez böyle bir toplantıya katılıyor” dedi.
Yalova Valisi Esengül Civelek ise , “Bu projenin hedefi bebeklerimizin sağlık, mutluluk ve refah içinde uzun yaşamasını sağlamaktır. Her yeni doğan bebeğin sağlıklı doğması, gelişip büyümesi, zeki ve mutlu nesiller yetiştirilmesi ülke geleceği açısından da büyük önem arz etmektedir. Toplumun bu konuda doğru ve tereli bilgiye sahip olması da çok önemlidir. Anne sütü için doğanın mücizevi besini denir. Bebeklerin fiziksel, zihinsel ve sosyal gelişiminde anne sütünün yeri tartışılamaz. O nedenle yıllardır ülkemizde anne sütü teşvik edilir. İlimizde, geliştirilen çalışmalar kapsamında Bebek Dostu İl unvanına sahiptir. Ama biz Altın bebek Dostu İl olmaya adayız. Bundan sonra aralıksız geliştireceğimiz çalışmalarla sağlıklı nesiller yetiştirilmesi doğrultusundaki hedefimize ulaşılması konusunda toplumsal duyarlılık ve farkındalığa yönelik her aktivitemizde ilimizdeki tüm tarafların işbirliğini önemsiyoruz. Gelecek nesillerin sağlıklarını garanti altına almak adına başlattığımız tüm çalışmalar sonucu elde edeceğimiz Altın Bebek Dostu İl unvanının haklı gururunu hep birlikte yaşayacağımıza inanıyorum” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.