Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Çınarcık'ta Kutlu Doğum Haftası Kutlanmaya Başlandı

Çınarcık Müftülüğü tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri Merkez Camii’nde başladı.

Haber Giriş Tarihi: 18.04.2016 11:08
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Çınarcık'ta Kutlu Doğum Haftası Kutlanmaya Başlandı

Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Çınarcık ilçesinde Merkez Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği tarafından pilav dağıtıldı.

Çınarcık Merkez Camisinde düzenlenen programda Kuran-ı Kerim ve Mevlid-i Şerif okundu. Günün önemi ile ilgili konuşma yapan Çınarcık İlçe Müftüsü Şükrü İkiz Diyanet İşleri Başkanlığınca, "Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet" temasının belirlendiğini dile getirdi. İlçe Müftüsü İlkiz, bu yılki kutlu doğum programının temasına dikkat çekerek; “İslam kişinin kendisiyle barışık olduğu gibi ailesiyle de bu huzuru yaşamasını istiyor. Bugün toplumlarda var olan aile içi huzursuzlukların temelinde bu beraberliği yakalayamama söz konusu. O halde sadece kendi iç Dünyamızda, yahut ailemizde, mahallemizde, şehrimizde, Biz bu vahdeti yakalamak istiyorsak önümüzde bir tek adres var o da insana bu dünyasını da ahiretini de mamur edecek prensipler sunan İslam’a bakmak.” dedi. Peygamber efendimizin hayatına bakmanın önemine değinen İlçe Müftüsü Şükrü İkiz, “Yüce Resul öylesine bir hayat yaşadı ki, ahzab suresindeki ayetlerde sevgili peygamberimizin bizlere müjdeleyen, uyaran vasfında söz ettiği gibi onun her yönüyle müminler için bir örnek teşkil ettiğini, sarılabileceğimiz, tutunabileceğimiz en güzel örneği olduğundan bahsediyor. Putlardan medet uman cahiliye Arap toplumunda bir tek Allah inancını önce hayatında sonra da etrafında yaşayan bir Peygamber gönderildi. Kurduğu aile yuvasında salih bir evlat, iyiliksever bir akraba, nezaketli bir eş, merhametli bir baba, devlet idaresindeki adaleti ve sayamadığım birçok vasfıyla en güzel örnek oldu. ” diyerek sünnet-i seniyyenin önemini vurguladı.

Müftü İkiz ayrıca Çınarcık ilçesi Merkez Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Çetin Meydan'a da pilav dağıtımı nedeniyle teşekkür etti.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.