Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Çiftlikköy’ün AB Projesinde Yeni Kurslar Açılıyor

Çiftlikköy Belediyesi’nin “Yoksul ve İşsiz Dezavantajlıların İstihdam ve Entegrasyonlarının Güçlendirilmesi Projesi” tüm hızıyla devam ediyor. Proje kapsamında 3 farklı kursa kayıtlar alınıyor.

Haber Giriş Tarihi: 15.03.2017 07:55
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Çiftlikköy’ün AB Projesinde Yeni Kurslar Açılıyor

Yakın zamanda başlaması planlanan ‘Toplumsal Yaşamda Uyum ve Bir arada Yaşama Eğitimi’ kursu ile Yalova’da ve Çiftlikköy’de ilk defa bu alanda bir kurs açılmış olacak. Açılacak olan diğer kurs ise girişimcilik kursu olacak. Proje kapsamında 100 kişinin yararlanabileceği 'Kişisel Gelişim' kurslarına ise kayıtlar tüm hızıyla sürüyor. Kamu kurumu idarecilerinden sivil toplumdaki kanaat önderlerine, yerel siyasetle uğraşan isimlerden gençlere ve kadınlara, esnaflardan işsizlere kadar çok farklı ve neredeyse tüm kesimler açısından önemli sayılabilecek eğitimlere başvurular internet üzerinde projeabciftlikkoy.com  sitesinden yapılabiliyor.  

 “Kurslarımız hayatın birçok alanında faydalı olacak”

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Çiftlikköy Belediyesi’nin Avrupa Birliği bünyesinde gerçekleştirdiği proje kapsamında ücretsiz verilecek olan kurslara sadece Çiftlikköylülerin değil, Yalova’da yaşayanların da katılabileceğini belirterek, “Eğitim içeriği sadece iş arama sürecinde değil genel olarak hayatın birçok alanında katılanlara faydalı olacak. Alanındaki profesyonel eğitim kurumlarından benzer içerikte bir kursun maliyeti binlerce lira ile ölçülebilirken, Çiftlikköy'de yürütülen proje ile 'Kişisel Gelişim', ‘Toplumsal Yaşam’ ve ‘Girişimcilik’ eğitimlerini ücretsiz ve uzman isimlerden alabiliyorlar. Kurslarımıza herkesi bekliyoruz” diye konuştu.

Kişisel gelişim kursunun kapasitesi 100 kişi

Kişisel Gelişim kursları kapsamında 20'şer kişilik 5 gruba eğitim verilecek. Eğitimlerde sosyal hayatta ve iş hayatında iletişim, pazarlama ve satış açısından zamanı verimli kullanmak, stresle başetme, işletme bilinci, kişisel motivasyon, iş arkadaşlarıyla uyum, özgüven sahibi olmak gibi konular yer alıyor.

Toplumsal yaşamda uyum ve 'bir arada yaşama' eğitimi

Farklı etnik kökenlerden gelen insanların bir arada yaşadığı Çiftlikköy’de kayıtları başlayan bir diğer kurs ise ‘Toplumsal Yaşamda Uyum ve Bir Arada Yaşama Eğitimleri’ oldu. Nüfusu hızla artmakta olan Çiftlikköy’ün mozaiğinde yer alan farklı kültürlerin bir arada kaynaşmasına yardımcı olmak ve daha iyi iletişimi sağlayabilmek adına açılacak kursun kapasitesi ise 80 kişiyle sınırlı olacak. Kurs kapsamında Kentlilik kültürleri, Ayrımcılık ve diyalogsuzluk, Çevre bilinci,  Kültürler arası hoşgörü ve bir arada yaşama dersleri verilecek.

Çiftlikköy'de ücretsiz girişimcilik eğitimi fırsatı

Açılacak bir diğer kurs olan ‘Girişimcilik’ kursunun da yoğun ilgi görmesi bekleniyor. Sadece yüksek mali imkânlara sahip bir çevrenin değil, sınırlı imkanlara sahip kesimlerin de ihtiyaçlar ve olanaklar çerçevesinde harekete geçebilmesini sağlamayı hedefleyen ‘Girişimcilik’ kurslarına ise ilginin yoğun olması bekleniyor. Çiftlikköy'de yürütülen AB Projesi kapsamında 20 kişiye sunulacak Girişimcilik Eğitimi kursları tamamen ücretsiz ve alanında uzman isimler tarafından yürütülecek.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.