Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Çiftlikköy Sanayi Sitesine Dükkan Sayısı 250’ye Çıkartılacak

Çiftlikköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından yaptırılan S.S. Çiftlikköy Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifinde sona yaklaşılırken Oda 17 dönümlük yeni bir araziyi almak içinde harekete geçti.

Haber Giriş Tarihi: 27.12.2011 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Çiftlikköy Sanayi Sitesine Dükkan Sayısı 250’ye Çıkartılacak

Bu arazinin de alınması ile birlikte 118 olan dükkan sayısının 250’ye yükseltilmesi planlanıyor.

Yapım kararı 2003 yılında alınarak 2007 yılında yapımına başlanan Çiftlikköy Küçük Sanayi Sitesi devlet desteği olmadan üye ödenekleri ile tamamlandı. En az 120, en çok ise 480 metrekare arasında değişen büyüklüklerde dükkanların yer alacağı 8 bloğun bulunduğu Çiftlikköy Küçük Sanayi Sitesi toplam 8 Milyon TL’e maloldu. Ayrıca, tamamı deprem dolgusundan oluşan sitenin taban kuvvetlendirilmesi için özel bir sitem kullanılarak 100 yılda oluşabilecek sıkışma sağlandı. Altyapı ve elektrik donanımının tamamlanmasının ardından işyeri sahiplerinin yerleşmeye başlayacağı S.S. Çiftlikköy Küçük Sanayi Sitesi ile ilgili bilgi veren S.S. Çiftlikköy Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Ramazan Tekin, “İskanlarımızı aldık. 2 ay oldu. Belediye altyapıyı bitirmek üzere. Elektrik aboneliklerinin yapılmasına ise başlandı. Altyapı çalışmasının bitmesinden sonra esnaflarımız sanayi sitesine taşınmaya başlayacak. Sitenin yolunu da yine kendi imkanlarımızla yapacağız. Orada 118 bağımsız bölüm var. Bunun 104 tanesi dükkanlar, 10 adet kooperatifin kendi yeri var.
İhalesini yaptık 30 bölümün daha yapımına başlandı. Bu bölümlerde 2012’nin 8. ayında teslim edilecek” dedi.

Sanayi sitesinin geliştirilmesi amacıyla 17 dönümlük bir alanı daha almaya çalıştıklarını da söyleyen Tekin, “Yine Salı ya da Çarşamba günü Ankara’ya gideceğiz 17 dönümlük bir yer daha var. Onu da almak istiyoruz. Onuda alırsak güzel olacak. Burası ile birlikte toplamda 250 civarında dükkan olacak. 3 yılda burasını da devreye sokma hedefindeyiz. 110 dönüm arazi üzerine kurulacak. Dükkanlarımız 120, 240 ve 480 metre kare ve ara yollarımız çok geniş. Buraya çok büyük firmalar gelecek. Burası değil Yalova’nın Marmara’nın Türkiye’nin en güzel sanayi sitelerinden birisi olacak. Bu sitenin tamamında imalata yönelik iş yerleri yer alacak. Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan’ı bekliyoruz. Onu katıldığı bir törenle açılışını yapmak istiyoruz. Önümüzdeki hafta Ankara’ya gittiğimde tarih netleşecek” diye konuştu.

17 Dönümlük arazinin işlemlerinin ise yavaş yürüdüğünü söyleyen S.S. Çiftlikköy Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Başkanı Ramazan Tekin Yalova Defterdarı Selami Sipahigil’e de yüklendi. Yalova Defterdarının çalışmaları engellediğini iddia eden Tekin, “17 dönümlük ek arazinin alınması konusunda Defterdar’da engeller koyuyor. Bu alanın başka iş adamları tarafından alınmasınımı istiyor bilmiyoruz. 17 dönümü almak için Ankara’ya gitmesi gereken yazıları 6 ayda zor çıkartabildik. Buda işimizi sanki uzatmak istermiş gibi bir izlenim oluşmasına neden oldu. Çıkan yazılarda da burasının almamızı engellemek istermişcesine bazı cümleler var” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.