Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Çiftlikköy’de Hayat Boyu Öğrenme Toplantısı Yapıldı

Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama İşbirliği Komisyon Toplantısı Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut başkanlığında gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 30.03.2019 10:45
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Çiftlikköy’de Hayat Boyu Öğrenme Toplantısı Yapıldı

Çiftlikköy Kültür Merkezi Toplantı Salonu'nda Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama İşbirliği Komisyon Toplantısına, Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut başkanlık etti. Toplantıda belediye başkanı, ilçe jandarma komutanı, ilçe emniyet müdürü, kurum müdürleri, okul müdürleri, köy ve mahalle muhtarları ile ilçe sendika başkanları da hazır bulundu.

İlçe Kaymakamı Cengiz Karabulut'un açılış konuşmasıyla başlayan toplantıda, İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Zekeriya, Yayla Hayat Boyu Öğrenme Halk Eğitimi Planlama İşbirliği Komisyonu’nun gerekçesi ve görevlerini anlattı. Ayrıca, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında açılan kurslar, il ve ilçedeki kurum ve kuruluşları ile işbirliği içinde gerçekleştirilen çalışmalar, okuryazar seferberliği kapsamında açılan 2. okuma yazma kursları, okul hayat olsun proje çalışmaları, yabancılara yönelik açılan kurslar açık lise ve ortaokul öğrenci verileri hakkında da sunum yapıldı.

Ardından bir değerlendirmede bulunan Çiftlikköy Kaymakamı Cengiz Karabulut, “İlçemizde eğitim ve öğretim adına yapılan her toplantı ve paylaşım önemlidir. Gerçekleştirilen toplantılarda paylaşılan tespitler, durumlar doğrultusunda gelişime ve iyileştirmeye yönelik hamleler yapılmasında bu veri ve paylaşımlar değerlendirilmektedir. Özellikle çocuk ve gençlerimizde bağımlılık ve obezite ile yapılan mücadelenin çok kıymetli. Spor, kültürel faaliyetlerin gençlerin boşluklarını en sağlıklı şekilde doldurduğunu ve onları zararlı alışkanlıklardan uzaklaştırılıyor. Obezite konusunda da farkındalık adına güzel bir etkinlik olan Sağlık Bakanlığı Yalova İl Sağlık Müdürlüğü ile Çiftlikköy Toplum Sağlığı Merkezi tarafından Türkiye sağlıklı beslenme ve hareketli hayat kapsamında toplumda fiziksel aktivite alışkanlığının ve farkındalığının arttırılmasına yönelik etkinliklere bizzat katılacağız” dedi.

İlçede kurs planlamasında kamuoyunun mevcut imkân ve ihtiyaçları tespit edildikten sonra planlamaların yapılması hususunu özellikle vurgulayan Kaymakam Karabulut, her kurumda işaret dilini bilen bir personelin bulunmasının gerekliliğini de dile getirdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.