Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Çiftlikköy Çınarcık Arasına 28 Km Bisiklet Yolu

Yalova Valisi Muammer Erol ilgili kurum müdürleri ile Rizom’dan başlayarak Koru’ya kadar uzanan 4.5 kilometrelik heyelanlı kesimde gerçekleştirilecek olan düzenleme ile bir bisiklet yolu oluşturulmasının yollarını tartıştı.

Haber Giriş Tarihi: 12.06.2020 09:02
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Çiftlikköy Çınarcık Arasına 28 Km Bisiklet Yolu

 Yapılan incelemede. Çiftlikköy ilçesinden başlayarak Çınarcık ilçesine kadar uzanacak 28 kilometre uzunluğundaki bir bisiklet yolunun il turizmine büyük katkı sağlayacağı üzerinde görüş birliği sağlandı.

Yalova Sahil Rekreasyon Projesi kapsamında Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ümit Yılmaz, Yalova AFAD Müdürü Aziz Aksoy, Yalova Kültür ve Turizm İl Müdürü Şeref Tali, Tarım ve Orman İl Müdürü Suat Parıldar ile Yalova Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Osman Kendir ve Yalova Belediyesi İmar Müdürü Ömür Bayar tekne ile Yalova merkezden Çınarcık ilçesine kadar uzanan sahil şeridinde bir inceleme yaptılar. İnceleme kapsamında Rizom Tatil Köyü önünden başlayarak Koru beldesine kadar olan kesimdeki heyelanlı alanda yapılacak düzenleme ile bu 4.5 kilometrelik bölümün Çiftlikköy ilçesinden başlayarak Çınarcık ilçesine kadar uzanacak bisiklet yolu ile entegrasyonu masaya yatırıldı. Her müdür kendi açısından bu bölümde yapılacak olan çalışmaları değerlendirdi. İnceleme sonrasında Çiftlikköy ilçesinden başlayarak Çınarcık ilçesine kadar uzanacak olan 28 kilometrelik bir bisiklet ve yürüme yolunun ilin turizm potansiyeline sağlayacağı artılar konusunda görüş birliği sağlandı. Bundan sonraki süreçte ise bir fizibilite raporu hazırlanacak ve konu ciddi şekilde tartışılmaya başlanacak.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.