Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Çiftler Evlilik Öncesi Eğitim Alacak

Yalova Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Evlilik Öncesi Eğitim Programı tanıtım toplantısını gerçekleştirdi.

Haber Giriş Tarihi: 12.02.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Çiftler Evlilik Öncesi Eğitim Alacak

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hilmi Uzun toplantının açılışında sağlıklı ve mutlu toplumların sağlıklı aile ile mümkün olacağını dile getirdi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Türkiye Belediyeler Birliği arasında imzalanan protokol gereği Evlilik Öncesi Eğitim Programı'nın tanıtım toplantısı Yalova Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi. İlk toplantıyı müdürlük personeli ile gerçekleştiren Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hilmi Uzun konuşmasında ise, "Sağlıklı nesiller mutlu aile ortamında yetişebilir. Ailenin dağılması ile çocukların yaşadığı travmalar kolay atlatılamıyor. Çocuklar kurum bakımına alınınca da aile şefkatinden anne baba sevgisinden mahrum kalıyorlar. Buda çok daha büyük sorunların yaşanmasına neden oluyor" dedi.

Evlilik Öncesi Eğitim Programı ile evlilik öncesi süreçte çiftlerin birbirlerini daha iyi tanımaları gerektiğine dikkat çeken Uzun, "Bu programla çiftlerin evliliğe iyi bir başlangıç yapabilme fırsatının verilmesi amaçlanıyor. Bu amaç doğrultusunda toplam 120 dakika süren programda yer alan 'Evlilikte İletişim ve Yaşam Becerileri','Aile Hukuk Rehberi' ve 'Evlilik ve Sağlık' konularına yönelik eğitim içeriğinin tanıtımı yapıldı. Katılımcılar ile eğitimlerin planlanmasına yönelik bilgi alışverişi yapılarak evlenmek üzere başvuru yapan çiftlerin evlilik öncesi eğitim programlarına katılımları da sağlanacak" diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.