Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Çiftçilere 800 Bin Adet Fide Dağıtıldı

Yalova Ziraat Odası ve Yalova İl Özel İdaresi işbirliği ile oluşturulan 800 bin adet sebze fidesi köylerde üretim yapan çiftçilere ücretsiz olarak dağıtıldı.

Haber Giriş Tarihi: 21.05.2024 12:07
Haber Güncellenme Tarihi: 21.05.2024 12:07
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Çiftçilere 800 Bin Adet Fide Dağıtıldı

Yalova’da tarımsal üretimin teşvik edilmesi için Yalova Ziraat Odası tarafından 17 yıldır sürdürülen sebze fidesi dağıtımı bu yıl da gerçekleştirildi. Oluşturulan fidelerin dağıtımın yoğun ilgi gördü. Dağıtım törenine Yalova İl Genel Meclisi Başkanı hasan Soygüzel ve Yalova İl Özel İdaresi İdari İşlerden Sorumlu İl Genel Sekreteri Yardımcısı Selahattin Aras da katıldılar. Burada fide dağıtımı hakkında bilgi veren Yalova Ziraat Odası Başkanı Şaban Beşli, “Yalova Ziraat Odası Başkanı Şaban Beşli, “17 yıldır devam ettiğimiz fide dağıtımını bu yıl da yapıyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Buradaki tüm fidelerimizi kendi yerli tohumlarımızdan elde ediyoruz. Elbette ki bu 17 yıllık süreçte her zaman bize İl Özel İdaremizi belediye başkanlarımız ve Yalova Fide İşletmesi de destek verdi. Bu anlamda bize verilen desteğin Yalova’da ki çiftçilere ve Yalova tarımına verilen destek kabul ettiğimizden tüm destek veren kurum ve kuruluşlara yürekten teşekkürü de bir borç biliyorum. Bugün burada Karpuz, Kavun, Salatalık, Patlıcan, Biber ve Domates fidesi dağıtımı gerçekleştirdik. Toplamda 800 bin adet fideyi ücretsiz olarak çiftçilerimizle buluşturduk. Umarız ki bu fideler ilimizdeki sebze üretimine katkı sağlar. Eğer bir nebze bile katkımız olursa bunda kendimizi mutlu sayarız” dedi.

“Tarımsal üretime olan desteğimiz sürecek”
Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel de fide dağıtımına katılarak köylerden gelen çiftçilere fidelerini teslim etti. Burada bir konuşma yapan Soygüzel ise, “Yalova İl Genel Meclisi almış olduğu kararla Yalova İl Özel İdaresi tarafından ilimizde tarımsal üretimin geliştirilmesine yönelik bir destek veriyoruz. Bunu yaparken de hep Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün , ‘Vatan toprağı kutsaldır. Kaderine terk edilemez’ sözünü düstur edindik. Yalova’mızda çok küçük tarımsal arazi varlığı ile bu arazilerde ciddi bir yapılaşma baskısı ile karşı karşıyayız. Biz tarımsal arazilerimizin kullanılması ve üretimin teşvik edilmesi anlamında bu destekleri veriyoruz. Çeşitli destek mekanizmalarımız var. Bunlardan birisi de Ziraat Odamızla birlikte yürüttüğümüz, sebze fidesi dağıtımı. Burada 800 bin adet fideyi çiftçilerimize dağıtıyor ve tarımsal üretime olan desteğimizi sürdürüyoruz. Bu hem üretimin teşvik edilmesi, hem insanımızın bilinçlendirilmesi için gerçekleştirdiğimiz bir proje. Ben bu projede gösterdiği işbirliği ve yönlendirici rolü nedeni ile Ziraat Odamızın başkanı Şaban Beşli ve yönetimine, Yalova Valimiz sayın Dr. Hülya kaya, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ümit Yılmaz ve İl Genel Meclisi üyelerimize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.