Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Çiftçiler Sözleşme İmzalandı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca yürütülmekte olan Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı 13. Etap Bireysel Sulama Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi Projesi çerçevesinde Yalova’da 2017 yılında hibe desteği almaya hak kazanan 6 çiftçi ile hibe sözleşmeleri imzalandı.

Haber Giriş Tarihi: 24.03.2017 09:38
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Çiftçiler Sözleşme İmzalandı

% 50 hibe destekli Bireysel Sulama Desteğinden yararlanmak üzere başvuruda bulunan 7 çiftçiden başvurusu uygun bulunan 6 çiftçi İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Suat Parıldar’ın makamında hibe sözleşmelerini imzaladılar. Tarla içi damla sulama ve yağmurlama sulama sistemi kurmak üzere hibeye esas 150.809 lira tutarında proje sunan 6 çiftçimiz 75.404,50 lira hibe desteği alacaklar. Kurulacak olan basınçlı sulama sistemleri İl Müdürlüğü tarafından 2 yıl süreyle kontrol edilecek.

Sözleşmelerin imzalanmasının ardından İl Müdürü Suat Parıldar “Küresel ısınmayla birlikte su kaynaklarının giderek azalması nedeniyle tarımda kullanılan sulama suyunun daha verimli kullanılması önem arzediyor. Bakanlığımız da bu konunun önemine binaen sulama sularının daha ekonomik kullanılması için basınçlı sulama sistemlerini % 50 hibe ile destekliyor. Ayrıca basınçlı sulama yöntemleri ile tarım ürünlerinin verim ve kaliteleri daha da artacaktır. Kuracağınız basınçlı sulama sistemleri için alacağınız hibe desteğinin siz değerli çiftçilerimize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.