Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Çiftçiler Bilgilendirilmeye Devam Ediliyor

Yalova Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ildeki ilçe ve köylerde çiftçilerle bir araya gelerek bilgiler vermeyi devam ettiriyor.

Haber Giriş Tarihi: 17.02.2020 08:06
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Çiftçiler Bilgilendirilmeye Devam Ediliyor

Yalova İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü tarafından Çınarcık ilçesine bağlı Şenköy'de kızılcık yetiştiricileriyle Organik Tarım ve İyi Tarım Uygulamaları hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı. Toplantıda Organik Tarım ve İyi Tarım Uygulamaları hakkında bilgiler verilirken Şenköy'de yetiştirilen kızılcığın İyi Tarım veya Organik Tarım kapsamında yetiştirilip yetiştirilemeyeceği gibi konular konuşuldu. Kızılcık yetiştiricileri pazar durumu çözüldüğü takdirde uygulamaya sıcak baktıklarını ifade ettiler. Toplantının ardından kızılcık bahçelerine geçilerek kızılcık hastalık ve zararlılarıyla ilgili fikir alış verişinde bulunuldu. Şenköy'de 135 dekar alanda kızılcık yetiştiriciliği yapılıyor. TUİK verilerine göre Şenköy'de geçen yıl 154 ton kızılcık üretimi yapıldı.

Yalova Tarım ve Orman İl Müdürlüğü yetkililerinin bir diğer durağı ise Çınarcık ilçesine bağlı Teşvikiye beldesi oldu. Burada da Arıcılarla bir araya gelen müdürlük yetkilileri yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri üzerinde durdular. Bu kapsamda Sugören Köyü’nü de ziyaret eden müdürlük ekipleri köy kahvesinde çiftçilerle görüş alışverişinde bulundular. Köyde sürdürülen meyve üretimi ile ilgili çiftçilerden bilgiler alan Yalova İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürlüğü ekipleri köyde meyveciliğin geliştirilmesi için hayata geçirilmesi planlalar projeleri anlattılar.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.