Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Çiçekçilik Festivali Mayıs Ayında Düzenlenecek

Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya’nın başkanlığında gerçekleştirilen turizm toplantısında, Yalova Çiçekçilik Festivali’nin ilkinin 2024 yılı Mayıs ayında düzenlenmesi kararı alındı.

Haber Giriş Tarihi: 16.12.2023 11:52
Haber Güncellenme Tarihi: 16.12.2023 11:52
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Çiçekçilik Festivali Mayıs Ayında Düzenlenecek

Festival, ilin turizm potansiyelinin geliştirilmesi anlamında son derece etkili bir organizasyon olması bekleniyor.

Yalova’nın turizm potansiyelinin geliştirilmesini amaçlayan ve sektör temsilcilerinin de katılımı ile Yalova Valisi Dr. Hülya Kaya Başkanlığında düzenlenen turizm toplantısında önemli kararlara imza atıldı. Toplantıda kamp karavan turizminin geliştirilmesi ve Yalova’nın uluslararası fuarlarda tanıtımı konuları da ele alındı. Bu konularda da ilgili kişi ve kurumların temsilcileri toplantıya davet edilerek istişarelerde bulunuldu.

Yalova Valiliği, turizm sektörünün sorunlarının ve taleplerinin tespiti ile bağlı kurumların sektörden taleplerinin belirlenmesine yönelik her ay toplantılar gerçekleştiriyor. Bu toplantılarda belli gündemler oluşuyor ve bu gündeme bağlı olarak Yalova’da o gündemle ilgili kişileri de toplantılara davet ediliyor.
Çiçekçilik fuarı geri dönüyor

2024 yılının son toplantısında da yine önemli gündem maddeleri yer aldı ve önemli kararlar alındı. Toplantının en dikkat çeken kararı ise Yalova Çiçekçilik Festivali’nin ilkinin 2024 yılı Mayıs ayında düzenlenmesi oldu. Bu festivalin ilin turizm potansiyelinin geliştirilmesi anlamında son derece etkili bir organizasyon olması bekleniyor. Hazırlıklara vakit kaybetmeden başlanacak ve belirlenen ayda da Yalova Çiçekçilik Festivali gerçekleştirilecek. Yine 2025 yılında da festivalin 2’ncisi düzenlenirken buna bir de Yalova Çiçekçilik Fuarı eklenecek. Daha önceden Yalova’da düzenlenen ancak uzunca bir süredir gerçekleştirilmeyen fuarda yeniden Yalova’ya kazandırılmış olacak. Çiçekçilik Festivali ve Çiçekçilik Fuarı Yalova Belediyesi, Yalova Valiliği, İl Özel İdaresi, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) ve sektör temsilcilerinin destekleri ile gerçekleştirilmiş olacak.

Kamp karavan turizmi geliştirilecek

Toplantıda ayrıca Yalova’da kamp karavan turizminin geliştirilmesi içinde kararlar alındı. Bu konu ile ilgili olarak da ilgili kişi ve kurumların temsilcileri toplantıya davet edildi. Yalova Orman İşletme Müdürü, Yalova DKMP Müdürü ve Kocaeli Kamp Karavan Derneği Başkanı ile Yalova’da ki bu anlamda temsilci niteliğindeki bir kişi daha toplantıda hazır bulunarak bu konuda ne gibi adımlar atılacağını masaya yatırdılar. Önümüzdeki süreçte bu konu hakkında da detaylı çalışmalar yapılarak Yalova’da kamp karavan turizmini geliştirmeye yönelik çalışmalara ağırlık verilecek.

Yalova fuarlarda tanıtılacak

Toplantıda görüşülen bir diğer gündem maddesi ise Yalova’nın uluslararası fuarlarda tanıtımı konusu oldu. Yalova’nın Berlin ve Dubai Fuarı başta olmak üzere diğer uluslararası fuarlara katılması ve buralarda tanıtılması hakkında da kararlar alındı. Yalova Valiliği, bu kararların uygulanması için gerekli çalışmaları yapacaklarını duyurdu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.