Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Çevre Temsil Kurulu Giderek Gelişiyor

Yalova Belediyesi Çevre Temsil Kurulu, ilköğretim ve ortaöğretim okullarına yönelik bilgilendirme seminerlerine devam ediyor. Çevre bilincini geliştirmek ve kurula üye sayısını arttırmak amacıyla

Haber Giriş Tarihi: 11.01.2007 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Yalova Belediyesi Çevre Temsil Kurulu, ilköğretim ve ortaöğretim okullarına yönelik bilgilendirme seminerlerine devam ediyor. Çevre bilincini geliştirmek ve kurula üye sayısını arttırmak amacıyla düzenlenen seminerler yoğun ilgi görüyor. Çevre bilincinin gelişmesi ve önemine dikkat çekilen seminerlerde, öğrencilerin çevre duyarlılığın gelişmesi amaçlanıyor.

Yalova Belediye Başkanı Barbaros Binicioğlu, Toplumsal bir çevre duyarlılığın gelişmesinde çevre eğitimin önemli olduğunu bu doğrultuda okullarda yapılan çalışmalar sonrasında Çevre temsil kurulunun üye sayısının kısa bir süre içinde 2000 bini bulduğunu söyledi.

Yalova belediye başkanı Binicioğlu, bir yıl gibi bir süre içinde; Atatürk İlköğretim Okulu, Saffetçam İlköğretim Okulu, Öğretmen Yusuf Ziya İlköğretim Okulu, Cumhuriyet İlköğretim Okulu, Müffettiş Hamdi Girgin İlköğretim Okulu, Zübeyde Hanım İlköğretim Okulu, Gazi Osmanpaşa İlköğretim Okulunda eğitim çalışmaları yaptıkları söyledi.

Orta öğretim okullarında ise bugüne kadar; Yalova Lisesi ,Anadolu Teknik Lise ve EML., Fen Lisesi ,Yalova Öğretmen Lisesi , Anadolu Ticaret ve Meslek Lisesi , E.S.Aytaşman Anadolu Süs Bitkileri Lisesi , Fatih Sultan Mehmet Lisesi ,Anadolu Otelcilik Ve Turizm Meslek Lisesi Anadolu İmam Hatip Lisesinde eğitim çalışmaları verildiği açıklandı.

Binicioğlu yeni dönemde ise, diğer okullarda eğitim çalışmaların devam edeceğini, okullarda yaklaşık 2000 öğrencinin Çevre temsil kurul üyesi olarak görev yaptığını söyledi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.