Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Çeker, “Hükümet Samimi Değil”

Türkiye Kamu-Sen’e bağlı Türk Sağlık-Sen şube başkanları da toplu görüşmeleri Ankara’da Kamu-Sen Genel Merkezi önünde kurulan çadırda takip etti. Görüşmeleri Sağlık-Sen Yalova Şubesi Başkanı Ömer Çeker ve Şube Danışmanı Erol Kalemer’de ankarada izle

Haber Giriş Tarihi: 02.09.2008 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Hükümet’le Kamu-Sen arasında devam eden toplu görüşmeler nedeniyle Sağlık-Sen Yalova Şubesi Başkanı Ömer Çeker ve Şube Danışmanı Erol Kalemer’de Ankara’ya gitti. Genel Merkez önünde kurulan çadırda diğer şube başkanları ile birlikte görüşmeleri takip eden Çeker, hükümetin görüşmelerde hiçte samimi olmayan bir tavır içerisinde olduğunu söyledi.

Görüşmeleri değerlendiren Sağlık-Sen Yalova Şube Başkanı Ömer Çeker, “Söylemleri ile eylemlerinin çok farlı olduğuna bu toplu görüşmelerde bir kez daha şahit olduk. Toplu görüşmeler başladıktan bir gün sonra Sayın Başbakanımızın Kamu Çalışanlarına ek ödeme adı altında zam müjdesi vermesi ile gerçek niyetlerini göstermiş oldular. Siyasi irade Toplu görüşmeleri adeta sabote etti. Yeni bir anayasadan, Demokrasiden, uzlaşmadan, yenilik den bahseden hükümet maalesef Sami mi değildir. İlizisizyon oyunları ile durumu idare etmeye çalışmaktadır. Mutabakat sağlanan konulardan daha fazlasını beklemek hayal pereselik olurdu. Türkiye Kamu Sen’e bağlı Türk Sağlık Sen olarak en doğal hakkımız olduğuna inandığımız Grev ve Toplu Sözleşme Hakkını elde edene kadar mücadeleye devam edeceğiz. Başbakanımız samimi ise daha önce kamu çalışanlarına vermiş olduğu sözü yerine getirerek Toplu sözleşme ve Grev hakkını düzenleyen yasayı TBMM den yasa Halinde çıkmasını sağlayarak sözünü tutsun” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.