Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Çağrı Merkezi Dernekleri Yalova’da Buluştu

Merkezi İstanbul’da olan Çağrı Merkezi Çalışanları Derneği (ÇMÇD) üyeleri, Yalova’da ÇABİT Derneği üyeleri ile sektör sorunlarının dile getirildiği bir toplantıda buluştu.

Haber Giriş Tarihi: 01.09.2009 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

ÇMÇD İstanbul üyeleri, ÇABİT Derneği'nin daveti üzerine Yalova’yı ziyaret ederek, ilde kurulma aşamasında olan Bilişim OSB ve sektörün gelişimi üzerine bilgi aldı.

ÇMÇD İstanbul Şube Yöneticileri Utku Dinç, Deniz Yörür, Metin Öztürk ve Sidar Gündüzalp ile ÇMÇD Danışmanı Sinan Erensu'dan oluşan ekibi, Yalova'da ÇABİT Başkanı Serhat Teber ve ÇABİT Yönetim Kurulu üyeleri karşıladı. ÇABİT olarak Türkiye'deki çağrı merkezi sektör çalışanlarını temsil eden diğer derneklerle bağlantı kurduklarını belirten ÇABİT Başkanı Teber, amaçlarının sektördeki derneklerin seslerini daha güçlü duyurabilecekleri bir federasyon çatısı altında toplanmak olduğunu yineledi.

Gerçekleştirilen toplantıda Yalova'nın Bilişim OSB olgusu nedeniyle bilişim ve çağrı merkezi sektörleri için özel bir konumu olduğunu kaydeden Teber, İstanbul'daki sektör şirketlerinin özel vergi indirimleri ve özel imkanlardan faydalanarak daha ekonomik maliyetlerle Yalova'daki Bilişim OSB içerisinde yatırım yapmasının özendirilmesi için ÇMÇD'den destek beklediklerini dile getirdi. Teber, “Yalova geleceğin çağrı merkezi üssü olmaya aday. İlimizde sektörde çalışmış bin 800 genç adına yola çıkan ÇABİT, yakın gelecekte ildeki işsizliğe en önemli çözüm kapısı olacak” dedi. Bunun yanı sıra sosyal faaliyetlerle sektör çalışanlarının kaynaşmasına katkıda bulunduklarını belirten Teber, ÇABİT tiyatrosunun provalarına devam ettiğini ve yakın zamanda ilk oyunları ile sahne alacaklarını söyledi.

ÇMÇD İStanbul Şube Yetkili Yöneticisi Sidar Gündüzalp ise dernek olarak Bilişim OSB'nin İstanbul'da tanıtımı konusuna sıcak baktıklarını ifade ederek, bu konuda yardımı olabilecek bir diğer dernek olan Bit-Der ile bağlantı kurabileceklerini belirtti. Gündüzalp, “Yalova’nın Türkiye’de Bilişim OSB’nin ilk ve tek olarak kurulacağı şehir olmasını çok önemsiyoruz. İstanbul gibi bir metropole yakınlığı ve ucuz hammadde-işgücü olanaklarıyla gelecekte bu sektörde Yalova önemli bir konumda olacaktır. Bu konuda ÇABİT Derneği’nin yaklaşımı ile hemfikiriz” diye konuştu.

Gündüzalp, İstanbul'da ve Türkiye'de çağrı merkezi sektörünün ağırlıklı olarak ele alındığı "Kutu" adlı filme destek verdiklerini, bir kısım çalışanın bu filmde figüran olarak yer aldığını kaydetti. Gündüzalp, bu filmin şubat ayındaki prömiyerinin ardından Yalova'da da gösteriminin yapılması için ÇABİT'ten destek istedi ve bir diğer proje olan internet radyosu çalışmaları için Yalova'dan da materyal sağlanabileceğini kaydetti.

Çağrı merkezi sektörünün sorunlarını dile getirmek ve seslerini duyurarak bir kamuoyu oluşturmak amacıyla seminerler ve konferanslar düzenleme konusunda hemfikir olan toplantı katılımcıları, çağrı merkezi sektörünün meslek olarak tanınmasının ortak amaçları olduğunu deklare etti. Yalova'dan iyi duygularla ayrılacaklarını belirten Gündüzalp, ÇABİT'le bir çok konuda işbirliği içinde hareket etme konusunda prensipte anlaşmaya vardıklarını söyledi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.