Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Çabit Başkanı Teber , “Çağrı Merkezi Sektörü Ab Projelerinde Yer Almalı”

Merkezi Yalova’da bulunan Çağrı Merkezi ve Bilişim Teknolojileri (ÇABİT) Derneği’nin Başkanı Serhat Teber, geçtiğimiz günlerde “Mesleki Eğitimde Avrupa Boyutu, Proje Merkezli Kazanımlar” konulu konferansa katıldı.

Haber Giriş Tarihi: 26.10.2009 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Avrupa Birliği Proje Merkezi tarafından organize edilen konferans, Ankara'da Hotel Dedeman Konferans Salonu'nda yapıldı.

Türkiye'deki pek çok kentten ve tüm meslek dallarından temsilcilerin katıldığı organizasyonda, çağrı merkezi sektöründen sadece ÇABİT Derneği yeraldı. Konferans dönüşünde dernek yönetim kurulu üyeleri ve derneğin AB proje merkezi yetkilileriyle bir araya gelen Teber, Yalova’nın vizyonu ve çağrı merkezi sektöründe hakkında edindiği bilgileri paylaştı.

Teber, çağrı merkezi sektörünün Türkiye’deki standartlarının belirlenmesini sağlanmasına AB projelerinin direk olarak etki edeceğini belirterek, “AB projelerinin sektöre katkısı çok değerli çünkü sektörün en önemli olgusu olan insan kaynaklarının etkin kullanımı ile ilgisi var. O yüzden sektörle ilgili yeni düşünceler, mutlaka AB projelerinde yer bulmalı. Yalova’nın ve sektörün geleceğine ilişkin olarak tartışırken Kocaeli Valiliği AB Projeleri Koordinatörü ve Yalova’nın da dahil olduğu Bölgesel Kalkınma Ajansı kurucu üyelerinden Enver Düz ile yaptığımız görüşmede, derneğimizin de katkısıyla AB projeleri konularında uzun soluklu ortak çalışmalar yapmak konusunda söz aldığımı belirtmek isterim. Toplantıda paylaşılan bilgilerin odak noktasında ise genç nüfusumuzdan daha etkin faydalanabilme olanaklarının genişletilmesi olduğunu gözlemledik. Yalova’nın genç nüfusu potansiyel olarak değerlendirilmesi gereken en büyük avantajdır diye düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.