Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Burası Esenköy

Yalova'nın Çınarcık İlçesi'ne bağlı Esenköy Beldesi 2007 yılını yatırım yılı olarak belirledi. Yeni yılla birlikte hedeflerini açıklayan Belediye Başkanı Adnan Kaptan, turizm, yol ve eğitim

Haber Giriş Tarihi: 05.01.2007 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Yalova'nın Çınarcık İlçesi'ne bağlı Esenköy Beldesi 2007 yılını yatırım yılı olarak belirledi. Yeni yılla birlikte hedeflerini açıklayan Belediye Başkanı Adnan Kaptan, turizm, yol ve eğitim konularına ağırlık vereceklerini belirtti.

Kaptan, özellikle turizm alanında denizin dışında alternatiflerinin bulunduğunu ve bu alanda çalışmalara başladıklarını söyledi. İlçenin doğasına vurgu yapan Kaptan, 'Beldemiz her yaz denize bağlı turizm anlamında bir çok turistin tercih ettiği bir yer. Ancak biz belde turizminin sadece denize bağımlı kalmasını istemediğimiz için arayışa geçtik. Bu anlamda çok güzel doğal güzellikleri olan beldenin bu kaynaklarını hayata geçirmeyi hedefledik. Yaptığımız planlamalar dahilinde ilk olarak Kardak Gölü'nün yolunu asfaltlayarak ulaşımını sağladık. Bunda Yalova Valisi Yusuf Erbay'ın büyük katkısı oldu. Göl ve çevresinde doğa turizmine yönelik tesislerin kurulabilmesi ve burada konaklama yapılabilmesini sağlama en büyük hayalimiz. Bu hedefimize ulaştığımız zaman ilçemizin turizm anlamında daha da güçleneceğine inanıyoruz' dedi.

İlçede turizme bağlı olarak ulaşım konusunda da ilerleme kaydettiklerini belirten Esenköy Beldesi Belediye Başkanı Adnan Kaptan,'2006 yılı içerisinde 4 bin metre yolu asfaltladık. Bu yıl asfaltlama çalışmalarımızı yine sürdüreceğiz. Diğer öneli konu da eğitim. Bu anlamda bir okulumuz onarıma alındı. Bir okulumuzun ise yapımı sürüyor. Bun okullarımız eğitim öğretime başladığında eğitme yönelik her hangi bir mekan sıkıntımız da kalmayacak' dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.