Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Bulgaristan Heyetinde Soygüzel’ie Ziyaret

Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, Bulgaristan’ın Filibe ve Kırcaali bölgelerinden gelen heyeti ağırladı. Soygüzel, Filibe ve Kırcaali ile olan ilişkilerin güçlendirilmesini istediklerini ifade etti.

Haber Giriş Tarihi: 02.05.2023 09:50
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Bulgaristan Heyetinde Soygüzel’ie Ziyaret

Bulgaristan’ın Filibe ve Kırcaali bölgelerinden gelen heyet, Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel’i makamında ziyaret etti. Heyette Filibe Bölge Müftüsü Taner Veli, Kırcaali Bölge Müftüsü Basri Eminefendi ve Yeşilay Bulgaristan Başkanı Ahmed Pehlivan yer aldı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Soygüzel, konuklarına teşekkür ederek, il özel idaresi kanalı ile ildeki köylerde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Ayrıca Filibe ve Kırcaali ile olan ilişkilerin güçlendirilmesi için çalışmaya da hazır olduklarını dile getirdi.

Kendi bölgelerinde yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgi paylaşan Filibe ve Kırcaali bölgelerinden gelen heyetin yetkilileri ise, “Filibe ve Kırcaali, Bulgaristan’ın Türk nüfusunun yoğun yaşadığı bölgeler. Tarihi ve kültürel zenginliklere sahip bir bölge. Filibe, ayrıca Bulgaristan’ın ikinci büyük şehri olup, antik ve modernizmin harmonisi ile oluşmuş bir cazibe merkezi durumunda. Kırcaali ise Rodop Dağları’nın eteklerinde kurulmuş bir şehir, doğal güzellikleriyle dikkat çekiyor. Bizde Yalova ile olan ilişkilerin güçlendirilmesini çok istiyoruz” şeklinde konuştular.
Yalova İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Soygüzel, Filibe Bölge Müftüsü Taner Veli, Kırcaali Bölge Müftüsü Basri Eminefendi ve Yeşilay Bulgaristan Başkanı Ahmed Pehlivan daha sonra bir süre daha istişarede bulundular.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.