Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Bu Kez İstanbul’da “İyilik Peşinde” Koştu

TEMA Vakfı Yalova Takımı İstanbul Sanal Maratonu 2021 de Ağaç Kardeşliği Projesi için bu kez İstanbul’da koştu.

Haber Giriş Tarihi: 02.11.2021 09:09
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Bu Kez İstanbul’da “İyilik Peşinde” Koştu

Yalova Merkez İlçe Sorumlusu Saffet Yıldız’ın kaptanlığı ve organizatörlüğünde oluşturulan 22 kişilik Yalova Tema Takımı TEMA Vakfı’nın başlattığı Ağaç Kardeşliği Projesi’ne bağış toplamak amacıyla İstanbul Sanal Maratonu 2021 de İstanbul’da Emirgan Korusundan Beşiktaş İskelesine kadar yaklaşık 14 kilometrelik yürüyüş gerçekleştirdiler.  TEMA Vakfı Yalova İl Temsilcisi Arzu Demir, İl Temsilci Yardımcıları Özcan Demir ve Gökmen Kılıç, Merkez İlçe Sorumlusu Saffet Yıldız ve gönüllülerden oluşan Yalova Tema Takımı neşe içerisinde gerçekleştirdikleri yürüyüş sonrası akşam saatlerinde Yalova’ya döndüler.

İl Temsilcisi Arzu Demir etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada TEMA ailesi olarak dünyada yaşanan olumsuzluklardan dolayı şikayetçi olmak yerine sorunu çözmeye çalışanları desteklemeyi, adımlarımıza doğa ve çevre dostu insanları harekete geçirmeyi tercih tiklerini ifade ederek “Biliyoruz ki bir konuda farkındalık arttıkça çözüm de o kadar kolay olacaktır” dedi.

Arzu Demir açıklamasını şu sözlerle sürdürdü,  “TEMA Vakfı, Ağaç Kardeşliği kapsamında uygulanacak doğa eğitim programıyla çocukların doğada yaparak yaşayarak öğrenmesini sağlamayı, doğayla azalan ilişkilerini güçlendirmeyi ve çocuklar için oluşturacağı Hayrettin Karaca Ağaç Kardeşliği Ormanı’yla erozyonla mücadeleye katkı sunmayı amaçlamaktadır.

Bizler de çözümün bir parçası olmak adına TEMA Vakfı Yalova İl Temsilciliği olarak Ağaç Kardeşliği Projesi kapsamında 2020 Kasım ayında Yürüyen Köşkten Karaca Arboretuma kadar,  2021 Nisan ayında ise Termal Atatürk köşkünden Karaca Arboretuma kadar yürüyüşler gerçekletirmiş, her iki faaliyetimizde başlattığımız kampanyalarla 601 bağışçımızdan yaklaşık 21.000 TL bağış toplamıştık. Topladığımız bağışlarla da Vakfımız tarafından 378 öğrencimize Doğa Eğitimleri verilmesine ve Eskişehir’de Hayrettin Karaca Ağaç Kardeşliği Ormanı oluşturulmasına vesile olmuştuk.

Bu kez de takımımızdan gelen talep üzerine İstanbul Sanal Maratonu 2021 de İyilik Peşinde Koş etkinliğimizi İstanbul’da yapmaya karar vererek Emirgan Korusundan Beşiktaş İskelesine kadar pandemi kurallarına da azami dikkat ederek 10 kilometreyi aşkın bir yürüyüş gerçekleştirdik. Takımımızın bazı gönüllüleri de Yalova içinde kendi belirledikleri parkurlarda yürüyüşlerini tamamladılar. Takımımızın oluşturulmasında ve etkinliğimizin gerçekleştirilmesindeki yoğun çalışma ve gayretlerinden dolayı Merkez İlçe Sorumlumuz ve Takım Kaptanımız Saffet Yıldız beye ve takımımızda yer alarak yürüyüşlerini tamamlayan gönüllülerimize sonsuz teşekkürler.

Yine bu etkinliğimiz öncesinde de İyilik kampanyamızı başlattık. Kampanyamız 15 Kasım 2021 tarihine kadar devam edecek. Geçtiğimiz kampanyalar döneminde olduğu gibi bu dönemde de daha fazla çocuğumuzun alacakları doğa eğitimlerine ve oluşturulacak Hayrettin Karaca Ağaç Kardeşliği Ormanlarına katkı sağlamak için tüm Yalovalı hemşehrilerimizi ve doğa ve çevre dostlarımızı kampanyamıza bağış yapmaya davet ediyoruz.

Bağışçılarımız kampanyamızın linklerine sosyal medya hesaplarımızdan ulaşabilirler. Ben şimdiden şu ana kadar kampanyamıza bağış yapan ve yapacak olan tüm dostlarımıza sonsuz teşekkürlerimi ifade etmek istiyorum” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.