Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

"Bu Fırsatı Kaçırmayın"

Yalova Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Müdürü Mehmet Salih Aydın bazı alacakların yapılandırılmasına yönelik 6736 sayılı kanunla gerçekleştirilen yapılanmanın ilk taksit ödeme süresine getirilen uzatmanın 31 Mayıs 2017 tarihinde sona erdiğini hatırlatarak bu fırsatın kaçırılmaması gerektiği uyarısında bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 17.05.2017 09:03
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
"Bu Fırsatı Kaçırmayın"

SGK Yalova İl Müdürlüğü binasında Sosyal Güvenlik Haftası dolayısıyla bir basın toplantısı düzenleyen SGK Yalova İl Müdürü Mehmet Salih Aydın haftanın çeşitli etkinliklerle kutlanacağını söyledi. Burada 31 Mayıs tarihinde sona erecek olan bazı alacaklara yönelik yapılan yapılandırmanın ilk taksit ödemelerine getirilen ek süreye de değinen Aydın, "6736 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılması hakkında kanuna istinaden Sosyal Güvenlik Kurumuna 2016 Haziran ve öncesi döneme ait olan borçlarını yapılandıran sigortalı, işveren ve emeklilerimizin ilk taksit, peşin ödeme son günü 31 Mayıs 2017. Söz konusu kanun gereği yapılandırmada ilk iki taksitin ödenmesi zorunlu ve bu tarihe kadar ödemesini gerçekleştirmeyenlerin yapılandırması bozulmuş olacak" dedi.

Bin 740 iş yeri gezildi
Basın mensuplarına Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Projesine yönelik bilgileri de aktaran Aydın, "Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Projesi kapsamında gezilerimizden, emeklilerimize, tıbbi malzeme kullanan vatandaşlarımızdan işverenlere kadar saha ziyaretleri gerçekleştirdik. Yalova ilinde 162 ev ziyareti ve bin 740 işyeri ziyareti gerçekleştirdik. İstihdamla ilgili projenin son bulması sonrasında rakamlar paylaşılacak. Ancak düşünülen rakamları geçtiğimizi söylemek mümkün" diye konuştu.

SGK'dan memnuniyet artıyor
TÜİK verilerine dayanarak vatandaşların SGK'dan olan memnuniyetlerinin arttığını da dile getiren Aydın, "22 Şubat 2017 tarihinde gerçekleştirilen TÜİK anketine göre bireylerin kamu hizmetlerinden genel memnuniyeti en yüksek kurum SGK. Sonuçlara göre Yalova'da memnuniyet puanı 9.2 olarak gerçekleşti" dedi.

Sigortalı ve Emekli sayısı arttı
Yalova'da ki sigortalı ve emekli sayıları hakkında da bilgi veren SGK Yalova İl Müdürü Mehmet Salih Aydın, "Yalova'da sigortalı ve emekli sayısında bir önceki yıla oranla bir artış var. Yalova'da şu an 75 bin 813 kişi sigortalı durumdadır. Emekli sayısı ise 44 bin 134 kişi. Bunda Çalışma Hayatında Milli Seferberlik Projesi'nin de etkisi bir hayli fazla. Mayıs ayından itibaren bunun etkilerini daha da net olarak göreceğiz"  dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.