Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

"Bu Fırsatı Kaçırmayın"

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İbrahim Görentaş, bakanlık tarafından Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi kapsamında 30 bin lira hibe verildiğini dile getirdi.

Haber Giriş Tarihi: 15.04.2016 18:07
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
"Bu Fırsatı Kaçırmayın"

Görentaş, yapılan açıklamada, 5  Nisan 2016 tarihinde konuyla ilgili tebliğin yayımlanarak yürürlüğe girdiği belirtildi. Başvuruların 12 Nisan itibariyle başladığını, isteyenlerin il veya ilçe müdürlüklerine başvurabileceğini belirten Görentaş, şöyle konuştu:

“Bakanlığımızca yapılacak olan bu desteklemenin amacı; tarımda sürdürülebilirliğin sağlanması, genç çiftçilerin girişimciliğinin desteklenmesi, gelir düzeyinin yükseltilmesi, alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması ve kırsalda genç nüfusun istihdamına katkı sağlayacak kırsal alandaki tarımsal üretime yönelik projelerin desteklenmesini sağlamaktır. Hibe projesi ile kırsal alanda yaşayan genç çiftçilerin mahallinde uygulayacağı bitkisel, hayvansal, yöresel tarım ürünleri, tıbbi ve aromatik bitki üretimi, işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik projelere otuz bin TL’ye kadar hibe ödemesi yapılacaktır. Başvurular,12 Nisan 2016 tarihinde başlayacak olup; başvuru süresi otuz gündür. Başvurular, il ve ilçe müdürlüklerine yapabilecektir. Genç Çiftçilerimiz ayrıntılı bilgi için Yalova İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve İlçe Müdürlüklerine müracaat edebileceklerdir.”

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.