Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Botanik Park Projesi İçin Düğmeye Basıldı

Koru Belediyesi Yalova'da bir örneği daha olmayan, "Botanik Park" projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Haber Giriş Tarihi: 18.04.2016 11:15
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Botanik Park Projesi İçin Düğmeye Basıldı

10 bin metre kare alanda yapılacak dev proje kapsamında oluşturulacak olan parkın içerisinde binlerce bitki türü yer alacak.
Koru Belediyesi tarafından açıklanan 3 dev projeden birisi olan ve Yalova'da ilk olma özelliğini taşıyacak olan Botanik Park için düğmeye basıldı. İhale aşamasına gelen park 10 bin metre kare alan üzerinde kurulacak. Koru Beldesinin turizm potansiyeline ciddi katkı sağlayacağına inanılan proje kapsamında oluşturulacak parkta farklı cinste ağaçlar, çalımsı bitkiler, çiçekler bulunacak. Ülkede yetişmeyen türde bitkilerde Botanik Park bünyesinde yer alacak. Konuyla ilgili bilgi veren Koru Belediye Başkanı Kamil Yaman, "Kalıcı Konutlar bölgesinde yapılacak olan Botanik Bahçesinin içerisinde çok sayıda bitki yer alacak. 10 bin metre kare bir alanda kurulacak olan bu bahçe Yalova'da da bir ilk konumunda. Projesi hazır ihaleye çıkıyoruz. Mayıs ayı gibi tamamlanacak olan bir proje bu. Adı çiçekle anılan Yalova'mıza da, çiçek üretim merkezi Koru Beldemize de yakışacak bir proje olacak" dedi.
Sahil Projesi hızla devam ediyor
Öte yandan beldedeki en önemli projelerden birisi olarak kabul edilen Çınarcık-Koru sahil yürüme yolu projesi de hızla devam ediyor. Koru Belediye Başkanı Kamil Yaman Koru-Çınarcık sahil yolu projesinin beldenin turizm potansiyelinin arttırılması için çok önemli olduğunu dile getirdi. Çınarcık İlçesi ve Koru Beldesini birbirine bağlayan çalışmaları yerinde inceleyen ve çalışmaların Koru belediyesinin bütçesiyle gerçekleştiğini vurgulayan Yaman, sahil  bağlantı yolunun Mayıs ayı sonuna kadar tamamlanmasının hedeflediklerini söyledi. Koru Belediye Başkanı Kamil Yaman açıklamasında sahil yolunun Marmara bölgesinde çok konuşulacağını, çeşitli donatılar ve ç ok amaçlı b.ir yürüyüş gezi yolunda vatandaşların huzurla spor yapabileceği, güvenle denize girebileceği ve doğal ortamda yürüyüş yapabileceği projenin Mayıs sonuna kadar yetiştirileceğinin müjdesini verdi. Projenin bitiminde Koru ya da Çınarcık’tan vatandaşlar,  her iki yerleşim alanı arasında yürüyerek geçiş yapabilecek. Koru Belediye Başkanı Kamil Yaman "Belediyelerin dili İcraatlarıdır .Bu bağlamda çevreye verdiğimiz ve vermeye devam edeceğimiz gürültüden dolayı Onur duyuyoruz. Çok yakında büyük bütçeli,projelerimiz  halkımızın hizmetine sunacağımızı müjdeleriz" dedi

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.