Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Bilge Nesil Yarışmasının Kazananları Ödüllerini Aldı

Bilge Nesil Yarışması ödül töreni Yalova Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlendi.

Haber Giriş Tarihi: 11.05.2023 10:11
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Bilge Nesil Yarışmasının Kazananları Ödüllerini Aldı

 Dereceye giren öğrencilere ödüllerini Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ali Deniz, Eğitim-Bir-Sen Yalova Şube Başkanı Ahmet Kotcioğlu verdi.

Eğitim-Bir-Sen Yalova Şubesi tarafından düzenlenen “Bir Bilenle Bilge Nesil” projesi kapsamında liselerarası kitap okuma ve kompozisyon yarışmasının ödül töreni gerçekleştirildi. Yalova Halk Eğitim Konferans Salonunda yapılan törene Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ali Deniz, Eğitim-Bir-Sen Yalova Şube Başkanı Ahmet Kotcioğlu, okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Törende konuşan Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ali Deniz, “Bir Bilenle Bilge Nesil” projesinin yarınlara dair tasavvurları gerçeğe evirecek neslin yetiştirilmesine dair önemli bir adım olduğunu söyledi. Deniz, “Bu proje, sadece atanmış değil, aynı zamanda adanmış öğretmenlerimizin öncülüğünde, ortaöğretim düzeyinde okumalar yaparak; genelde insanlık tarihinin birikimini, özelde ise medeniyetimizin mirasını sahiplenecek erdemli bir toplumun inşasında, öncü nesiller yetişmesini sağlayacaktır.” dedi.
“1000 öğrenciye ulaşıldı”

Eğitim-Bir-Sen Yalova Şube Başkanı Ahmet Kotcioğlu ise proje kapsamında 30 lisede 30 danışman öğretmen desteğiyle 1000 öğrencinin kitap okuduğunu ve kompozisyon yazdığını belirtti. Kotcioğlu, “Ölünce unutulmak istemezseniz, ya okumaya değer eser yazın veya yazılmaya değer işler başarın” sözünü hatırlatarak “organizasyonun 1000 öğrenciye ulaştırılmasını başaran teşkilatımıza, okul yöneticilerimize, adanmış öğretmenlerimize ve sevgili öğrencilerimize Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Yalova teşkilatımız adına yürekten teşekkür ederim.” diye konuştu.
Dereceye girenler ödüllerini aldılar

Törende ayrıca konuşmacı olarak katılan Bekir Şirin ise Mehmet Akif Ersoy’un hayatını anlatan bir sunum yaptı. Şirin, Mehmet Akif Ersoy’un dava adamı olduğunu ve milletin sesi olduğunu vurguladı.

Ödül töreninde iki farklı kategoride dereceye giren öğrencilere hediyeleri Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Ali Deniz, Eğitim-Bir-Sen Yalova Şube Başkanı Ahmet Kotcioğlu tarafından takdim edildi. Her kategorideki birincilere çeyrek altın ve bisiklet, ikincilere gram altın ve bisiklet üçüncülere 750 TL ve bisiklet verildi. Ayrıca danışman öğretmen ve ödüle hak kazanan öğrencilerin okullarına da katılım belgesi düzenlendi. Ödül töreni birincilik ödülü kazanan kompozisyonların okunması ve toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.