Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

"Ben Herkese Hakkımı Helal Ettim"

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu,veda konuşması yaparak, "Ben herkese hakkımı helal ediyorum. Herkesten de helallik istiyorum" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 04.06.2016 11:13
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
"Ben Herkese Hakkımı Helal Ettim"

Valiler Kararnamesi’yle merkeze alınan Cebiroğlu, katıldığı bir programda, çarpıcı bir konuşma gerçekleştirdi. Görev süresinin sona geldiğini hatırlatan Cebiroğlu, “Biz nasip olursa hükümetimiz takdir buyurmuştur, bugün ben varım, yarın başkası vardır. Devlette devamlılık esastır” diye konuştu.

Programa aslında katılmayacağını fakat davet üzerine geldiğini kaydeden Cebiroğlu, şöyle konuştu:

“Benim böyle programlarda konuşmamın da anlamı yoktur. Dinleyenler için de yüktür. Çünkü mühür olmayınca Süleyman da olmuyor. Mühür gittikten sonra değer de olmuyor. Çünkü bizim insanımız insanlık değerine bakmıyor. Mührün değerine  bakıyor. ‘Mühür var mı, yok mu?’ diye bakıyor. Mühür varsa herkes senin kulundur. Mühür yoksa, ‘çık, git istediğin yerden orası senin yolundur’ şeklinde düşünüyor. Bu bizim zaafımızdır. Bunu kendi şahsım için söylemiyorum bunu. Genellikle gördüklerim bildiklerimden, 32 yıllık yaşantımdan biliyorum. Ben böyle adamları da umursamıyorum.  Hiçbirini umursamıyorum.”

Yalova’da yaklaşık 21 ay görev yaptığını kaydeden Cebiroğlu, “Ben size 21 ay civarında hizmet etmeye çalıştım. Yalova halkına, vatandaşlarımıza elimden geldiği kadarıyla mücadele ettim. Haksızlık karşısında dilsiz şeytan olmamaya çalıştım ama haksızlık karşısında dilsiz şeytanları çok gördüm. Çok üzüldüm, o dilsiz şeytanlık yapanlara. Dilsiz şeytanlığın ne olduğunu da iyi bilmelerine rağmen yapanlara” ifadesini kullandı.

Cebiroğlu konuşmasını şöyle sürdürdü, “Şu gözü kör olasıca makam koltuğuna Japon 404’yle yapışma sevdası olanların vay haline. Hakkı teslim etmeyenlerin vay haline. Adaletten yana değil, haksızı güçlü olduğu için savunanların vay haline,  İmanın şartlarından ahirete imanı ‘dursun biraz daha’ diye düşünenlerin vay haline. Aman siz olmayınız. İnsan doğup insan ölelim. Bu dünya fanidir. Benim rahmetli babam 1972’de vefat etti. Derdi ki; güzellik ve zenginlik ele bulaşmış kir gibidir. Yıkarsın gider. Güzellik, zenginlik, makam mevki, güç bunların hepsi geçici şeyler. Baki olan az kul hakkıyla ahirete varmaktır. Allahaısmarladık, hoşça kalın. Hakkı olan varsa şu toplumun huzurunda, ben yanlış yapmışımdır, kızmışımdır, bağırmışımdır. Başka şeyler olmuştur. Gelsin burada benim yanlış yaptığımın 10 katını sizin huzurunuzda bana söyleyebilir. 100 katını da söyleyebilir. Susmasın. Susması kişilerin beni üzer. Varsa buyursunlar. Ben hakkımı helal ediyorum. Sizler edersiniz. etmezsiniz.”

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.