Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Belediye Ve Üniversite İşbirliği Yapacak

Yalova Belediye Meclisi Eylül ayı olağan toplantısı bugün gerçekleştirilen ilk oturumla başladı.

Haber Giriş Tarihi: 08.09.2020 09:46
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Belediye Ve Üniversite İşbirliği Yapacak

Mecliste Yalova Belediyesi ile Yalova Üniversitesi’nin yol ve asfalt yapımında işbirliğine gitmesine imkan sağlayacak bir protokol için de Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’a yetki verildi.

Yalova Belediye Meclisi eylül ayı olağan toplantısı Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk başkanlığında gerçekleştirildi. Meclis bir önceki aya ait raporların okunarak onaylanmasının sonrasında olağan gündem maddelerinin görüşülmesi ile devam etti. İmar Komisyonu ve isim verme komisyonuna sevk edilecek maddelerin görüşülmesi ile devam eden mecliste maddelerin komisyonlar havalesi konusunda da AK Parti, CHP ve MHP grupları arasında küçük çaplı bir tartışma yaşandı.

İşbirliğine gidilecek
Yalova Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Fakültesi tarafından kurulması planlanan beton asfalt laboratuvarı için Fen İşleri Müdürlüğü laboratuvarında bulunan cihaz ve ekipmanların hibe yolu ile devir edilmesi için üniversite istekte bulundu.  Meclis verilen bilgi de alet ve ekipmanları kullanacak yetişmiş eleman bulunmaması nedeniyle aletlerin aktif kullanılmadığına vurgu yapıldı. Bu kapsamda Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’a, Yalova Üniversitesi’nin kuracağı laboratuvarda Yalova Belediyesi’nin yapacağı yol ve kaldırım işleri için gerekli yol ve asfalt malzemelerinin test ve ölçüm işlerinin yapılması şartı ile protokol imzalanma yetkisi verildi.

Bingöl MHP saflarında
Yalova Belediye Meclisi’ne CHP’den seçilen Yavuz Bingöl de geçtiğimiz günlerde partisinden istifa etmişti. Ardından törenle MHP’ye katılan Bingöl Yalova Belediye Meclisi’nin Eylül ayı oturumuna MHP saflarında katıldı.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.