Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Belediye Meclisi Veda Oturumlarına Başladı

2014 yılında oluşan Yalova Belediye Meclisi 5 yıllık görev süresinin tamamlanmasına 27 gün kala son toplantısının startını verdi.

Haber Giriş Tarihi: 05.03.2019 08:30
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Belediye Meclisi Veda Oturumlarına Başladı

Toplantıda rahatsızlığı nedeniyle meclise başkanlık edemeyen Vefa Salman’ın mesajı okunurken AK Parti ve CHP Grup başkanları da birer veda konuşması yaptılar. DP’de son mecliste kurduğu grupla yerini aldı.

Yalova Belediye Meclisi son toplantının ilk bileşimini gerçekleştirdi. Toplantıya geçirdiği operasyon nedeniyle tedavi görmekte olan Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman katılamadı. Meclise Başkan Vekili Adil Ürekli başkanlık etti. Meclisin açılışında meclis üyelerine Yalova Belediye Başkanı vefa Salman’ın mesajı okundu. Salman mesajında, “5 yıl boyunca birlikte Yalova’ya hizmet ürettik. Bu sürenin sonuna geldiğimiz şu günlerde istemeden kırdığım arkadaşlarım varsa herkesten özür diliyorum. Ben hakkımı helal ettim. Tüm meclis üyesi arkadaşlarımdan da haklarını helal etmelerini istiyorum” dedi.
CHP Grup Başkan Vekili Şerafettin Çelik de CHP’li üyeler adına söz aldı. Çelik, “Değerli Arkadaşlarım 5 sene önce üst üste yaşanan 2 seçim sonrasında bu salonları doldurduk. Çok gergin bir seçimdi. O seçimden sonra belediyede iktidarda olan bir parti olmamıza rağmen mecliste çoğunluğu yakalayamadık. Yalova ile ilgili konular üzerinde sadece karar organıyız biz. Yalova Belediyesinin icraatları bizim tamamen dışımızda aldığımız kararlar doğrultusunda yapılan icraatlardır. Bu salonda siyaseten zaman zaman karşı karşıya geldik. Gergin anlar yaşadık. Ama bütün bu yaşananlara rağmen 5 yıl süreden sonra bu kapıdan dışarıya aile olarak çıkıyoruz” diye konuştu.

Çelik’ten sonra söz alan AK Parti Grup Başkanı Kasım Avar da tüm meclise teşekkür etti. Avar konuşmasında, “Bizler de 5 yıl önce tüm Ak Partili Meclis üyelerimizle birlikte görevimize başladık. Acı tatlı, gergin, mutlu huzurlu birçok günümüz oldu. Yeri geldi tartıştık ama hiçbir zaman bir birimize hakaret etmedik.  Bu bir bayrak yarışıdır. Görevimizi en iyi şekilde yerine getirdiğimize inanıyoruz. Yeni gelecek olan meclis üyesi arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Ardından meclis gündeminde yer alan maddelerin görüşülmesine geçildi. İmar Komisyonuna gidecek maddeler oylanarak komisyona havale edildi.

DP Son Mecliste Grup Kurdu
AK Parti’den istifa ederek Demokrat Parti Saflarına geçen Ahmet Özsümer ile CHP’den istifa ederek DP saflarına katılan Resül Morgül ile Selçuk Atasoy’da mecliste DP grubunu oluşturdu. Dönemin son meclisinde meclis sıralarına asılan DP Grubu yazısı ise ilginç bir görüntü oluşmasına neden oldu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.