Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Belediye’den İşçilere %24 Maaş Artışı

Yalova Belediyesi ile DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası arasında 219 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi imzalandı. Ortalama %24’lük bir maaş artışının gerçekleştiği sözleşmede en düşük taban ücretide 35 TL olarak belirlendi.

Haber Giriş Tarihi: 11.06.2010 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

İşçilerin sosyal haklarını ve maaş artışını içeren 83 maddelik Toplu İş Sözleşmesi Yalova Belediyesi ile DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası arasında imzalandı. Sözleşme öncesi bir konuşma yapan Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, “Gönül isterki daha iyi şartlarla bir sözleşme gerçekleştirebilelim. Ancak gerek ülke, gerekse belediyemizin içerisinde olduğu şartlar belli. Ülkemizde %3’lük maaş artışları ile yapılan toplu iş sözleşmeleri gözönünde bulundurulduğunda, işçilerimizle ortalamada %24’lük bir artışı içeren toplu iş sözleşmesi imzalamamız oldukça iyi olarak görülmelidir. Yine bu sözleşmede Türkiye’de devrim niteliği taşıyan bir madde de yer aldı. Sosyal Denge Kriterleri adı altında sözleşmede yer alan bir madde sayesinde işçilerin performansına göre 600 TL’yi bulan bir ek maaş artışı alınmasının da önü açıldı” dedi.

Genel İş Sendikası Bölge Sorumlusu Selahattin Atak ise, “Yapılan bu sözleşmeden bizde memnun kaldık. Yine performansa dayalı maaş artışı sağlayan madde de işçilerimize bir avantaj sağlayacaktır. Sözleşme işçilerimiz ve belediyemiz için hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Ardından 219 işçinin maaş artışını ve sosyal haklarını 2 yıllığına düzenleyen toplu iş sözleşmesine Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal, Yalova Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Yılmaz ve DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası Bölge Sorumlusu Selahattin Atak imza koydu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.