Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Belediye Borcunun 3’te 2’sini Ödedi

Yalova Belediyesi borçlarından büyük oranda kurtuldu.

Haber Giriş Tarihi: 07.12.2020 09:13
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Belediye Borcunun 3’te 2’sini Ödedi

Yalova Belediye Başkan Vekili Fatih Şahin, Yalova Belediyesi’nin borcunun 3’te 2’lik bölümünü ödediklerini kısa süre içerisinde ekonomik özgürlüğüne kavuşan, manevra kabiliyeti yüksek ve projelerini hayata geçirmeye daha da hız vermiş bir belediye ortaya çıkartacaklarını söyledi.

Mart ayında göreve gelmesinin ardından belediyeyi borç yükünden kurtarmak adına çalışmalara hız veren Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk bu anlamda önemli bir mesafe kat etti. Tutuk’un COVID19 tedavisi görmesi dolayısıyla başkanlığa vekalet eden Fatih Şahin ise belediyenin geldiği mali durum hakkında kamuoyuna bilgiler verdi. Yalova Belediyesi’nin ekonomik özgürlüğüne kavuşması adına özverili bir çalışma ortaya koyduklarına dikkat çeken Şahin, “Belediye biz göreve geldiğimizde icra dosyaları ile boğuşur bir durumdaydı. Belediyeye iş yapan kişiler icra dosyalarıyla belediye kapılarına dayanmıştı. Onlarla görüşüp borçlarını ödeyeceğimizi söyledik. Onlar da bizim samimiyetimize inandılar. 06 Mart 2020 tarihinde Mustafa Tutuk başkanımız göreve geldiğinden beri söz verdiğimiz ödemeleri günü gününe yaptık. Şu ana kadar milyon müteahhitlere ödediğimiz 100 milyon TL gibi önemli bir rakam var. Şu anda belediye üzerinde sadece 2 ya da 3 icra dosyası kaldı. Onları da kısa süre içerisinde kapatacağız. Ardından da ekonomik özgürlüğüne kavuşan, manevra kabiliyeti yüksek ve projelerini hayata geçirmeye daha da hız vermiş bir belediye olacağız. Belediyemizin borcunun3’te 2’si ödenmiş durumda” dedi.

“6 ayda 84 bin metrekare asfaltlama yapıldı”
Belediye tarafından sürdürülen hizmetlere de kısmen değinen Şahin, “Yalova Belediyesi Vefa Salman döneminde 90 bin metre kare asfaltlama yapmış. Bizim ise Mart ayından bugüne kadar attığımız asfalt 84 bin metre kare. Bize, ‘Bunlar Kocaeli ilinden geldi’ diye atıfta bulunuyorlar. Keşke sizin de içinizde halka hizmet aşkı yatsaydı da İzmir’den getirdiğiniz asfaltı Yalova halkının ayakları altına serebilseydiniz. Biz halkımıza hizmet etmek için gereken ne varsa onu yapıyoruz. Altyapı çalışmalarımız ciddi şekilde devam ediyor. Hizmetlerimizi hep açık ihalelerle sağlıyoruz. Bunu yaparken bile halkın menfaatini gözetiyoruz.  Açık ihalelere girenler ciddi kırımlar yapıyor ve bunda Yalova halkı kazanıyor. Yalova Belediyesi’nde kapalı zarf usulü adrese teslim ihale dönemleri kapandı. Biz belediyemizin kısa, orta ve uzun vadeli planlamalarını yaptık. Yolumuza geleceği de tasarlayarak devam ediyoruz” diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.