Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Belediye 6 Milyon Tl Borçlanma İçin Yetki İsteyecek

Yalova Belediye Meclisi Mayıs ayı oturum gündem maddeleri belirlendi. Belediye Meclis gündeminde, Yalova Belediyesi'nin İller Bankasına 6 milyon TL. borçlanması hususunda Belediye Başkanlığına yetki verilmesi ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün teklifinin görüşülmesi de yer alıyor.

Haber Giriş Tarihi: 29.04.2016 11:15
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Belediye 6 Milyon Tl Borçlanma İçin Yetki İsteyecek

Yalova Belediye Meclisi Mayıs ayı  olağan toplantısını 2 Mayıs Pazartesi günü saat 15.00'te Yalova Belediye Meclisi Toplantı salonunda gerçekleştirmeye başlayacak. Yoğun bir gündemle toplanacak olan belediye meclisinin gündeminde yer alan en önemli madde ise belediyenin 6 milyon TL borçlanması konusu olacak. Meclis ayrıca Yalova'nın ilk yer altı otoparkının yap-işlet-devret modeli ile yapılması konusunda riyasete yetki verilip verilmemesini de görüşecek. Meclis gündemindeki diğer maddeler ise şöyle;

"İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne ait konuların görüşülmesi. İsim verilmesi ile ilgili konularının görüşülmesi. Yalova Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nün kullanmış olduğu belediyemize ait taşınmazın tahsis süresinin uzatılması ile ilgili Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün teklifinin görüşülmesi.

Yalova Valiliği Halk Sağlığı Müdürlüğü’nün kullanmış olduğu belediyemize ait taşınmazın tahsis süresinin uzatılması ile ilgili Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün teklifinin görüşülmesi. Belediyemizin İller Bankasına 6.000.000 TL. borçlanması hususunda Belediye Başkanlığına yetki verilmesi ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün teklifinin görüşülmesi. 2015 Mali Yılı Kesin Hesabının görüşülmesi ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün teklifinin görüşülmesi. Sözleşmeli personel çalıştırılması ve ücretlerinin belirlenmesi ile ilgili İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün teklifinin görüşülmesi. Kardeş şehrimiz Gürcistan’ın Batum şehrine yapılacak olan ziyaretle ilgili Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün teklifinin görüşülmesi. Evsel Katı Atık Ücret Tarifesi’nde yapılacak olan düzenleme ile ilgili İşletme ve İştirakler Müdürlüğü’nün teklifinin görüşülmesi.  Park ve Bahçe Birimi ile Mezarlıklar Müdürlüğünde kullanılmak üzere Devlet Malzeme Ofisinden 1 adet lastik tekerlekli kepçe alınması ile ilgili Fen İşleri Müdürlüğü’nün teklifinin görüşülmesi. Toki – Kiptaş Minibüs Hattının yeniden düzenlenmesi ile ilgili Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün teklifinin görüşülmesi. Toki- Elmalık Köyü Minibüs Hattının yeniden düzenlenmesi ile ilgili Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün teklifinin görüşülmesi. Akköy – Çınarcık yolunu kullanan Akköy Kooperatifine bağlı minibüslere kullanmaları için Tigem Kampüsü önünde durak yeri verilmesi ile ilgili Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün teklifinin görüşülmesi. Cumhuriyet Meydanı ile üniversite arasında meydana gelen ulaşım ihtiyacını karşılamak  ve Bayraktepe Mahallesi, Mareşal Fevzi Çakmak İlkokuluna ulaşımın sağlanması için, toplu taşıma hatlarının güncellenmesi ve okul önüne durak konulması ile yeni düzenlemeler yapılması ile ilgili Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün teklifinin görüşülmesi. Yalova Belediyesi Servis Araçları Hizmet Yönetmeliğinde yeni düzenlemeler yapılması ile ilgili  Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün teklifinin görüşülmesi. İmar Komisyonu Kararlarının görüşülmesi. İsim Verme Komisyonu Kararlarının görüşülmesi. Abdullah Baştürk Parkı altına 100 araçlık Yeraltı Otoparkının Yap –İşlet Devret modeli ile ihale edilmesiyle ilgili Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün teklifinin görüşülmesi. Yalova Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu “Görüş ve Öneriler” Raporunun Sunulması"

                                                                                                            

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.