Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Becan TOBB Turizm Kurulu Başkan Yardımcılığı’na Seçildi

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği 69. Genel Kurulunda seçilen Turizm Kurulu ilk toplantısını TOBB Merkez Binasında gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 26.02.2014 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Becan TOBB Turizm Kurulu Başkan Yardımcılığı’na Seçildi

Yalova TSO Başkanı Tahsin Becan ve Turizm Kurulu üyelerinin tam katılım sağladığı kurulun ilk toplantısında TOBB Genel Kurulu çalışma esasları yönetmeliği gereğince kurul başkanı ve başkan yardımcısı seçimleri gerçekleştirildi. TOBB Sosyal tesislerinde komisyon ve kurul çalışmaları hakkında genel bilgilendirme yapılması ile başlayan toplantı seçimler ile devam etti.
Erdek Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı F. Özlem Sarı TOBB Turizm Kurulu Başkanı seçilirken, YTSO Başkanı Tahsin Becan ise başkan yardımcısı seçildi.

TOBB Turizm Kurulu'nun başlıca görevleri ise şunlar:
Türkiye de faaliyet gösteren Turizm ve turizm işletmelerinin her türlü sorunlarıyla ilgilenmek ve çözüm yıllan aramak, bu işletmelere yardımcı olacak tedbir ve teklifleri belirlemek, turizm işletmeleri ile resmi ve özel kuruluşlar arasında uyum ve işbirliğinin tesisine destek olmak, milli ve milletlerarası yeni işletmecilik bilgi ve tekniklerini izleyerek, turizm işletmeciliği yönünden değerlendirmek, turizm işletmelerinin yöneticileri için eğitim programları geliştirmek, turizm konusunda ülkemizde mevcut olan potansiyeli ortaya çıkarmak, doğal ve kültürel değerlerimizin korunması ve tanıtılması için yapılacak çalışmalara yardımcı olmak, konuların özelliğine göre "Çalışma Grupları" kurmak, TOBB Yönetim Kurulu'nun turizm ve turizm işletmeleri ile ilgili kararlarının uygulanmasına yardımcı olmak, turizm işletmeleri için her türlü danışmanlık hizmetleri yapmak veya yaptırmaktır.

Termal ve Çınarcık ilçelerimizde bulunan turizm potansiyelinin arttırılması, yeni yatırımlar ve mevcut tesislerimizin geliştirilmesi açısından Yalova’nın bu kurulda temsil edilmesi son derece önemlidir, buda ilimizin tanıtımına ve turizm açısından gelişimine katkı sağlayacaktır.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.