Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Batı Karadeniz Üniversiteleri Birliği Yalova'da Buluştu

Yalova Üniversitesi, Batı Karadeniz Üniversiteleri Birliği (BKÜB) dönem toplantısına ev sahipliği yaptı. Toplantıda tam bir işbirliği kurulması ve ortak projelerin hayata geçirilmesi kararı alındı.

Haber Giriş Tarihi: 23.04.2024 12:07
Haber Güncellenme Tarihi: 23.04.2024 12:07
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Batı Karadeniz Üniversiteleri Birliği Yalova'da Buluştu

Batı Karadeniz Üniversiteleri Birliği (BKÜB) dönem toplantısı Yalova Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşti. Toplantıya Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun, Bilecik Şey Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, Düzce Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nedim Sözbir, Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hacı Ali Mantar, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Kırışık, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Kastamonu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Küçük, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, Kocaeli Sağlık ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Hamza Al, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ve Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Hakkı Özölçer katıldı.

Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı tarafından karşılanan rektörler, Senato Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda üniversitelerarası ortak bilimsel çalışmalar yapmak, lisansüstü programlar açmak, ön lisans, lisans öğrencilerinin ve öğretim elemanlarının karşılıklı değişimini desteklemek ve daha kaliteli bir eğitim hedeflemek gibi konularda fikir alışverişinde bulundu.

Rektör Bahçekapılı, toplantıda misafir rektörlere Yalova Üniversitesi ile ilgili bir sunum yaparak mevcut durum ve gelecek perspektifini paylaştı. Program şehrin tanıtımı ile sona erdi.

BKÜB toplantılarında alınan kararlar, bölgedeki üniversiteler arasında iş birliğini ve koordinasyonu geliştirmeye, eğitim ve araştırma imkanlarını artırmaya ve bölgesel kalkınmaya katkıda bulunmaya yardımcı olacak. Bu sayede Batı Karadeniz Bölgesi'ndeki yükseköğrenimin kalitesinin yükseltilmesi ve bölgenin ulusal ve uluslararası alanda daha görünür hale gelmesi hedefleniyor.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.