Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Başkan Koçal E-Yönetişimi Anlattı

Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal bu yıl 10ncusu düzenlenen CeBİT Bilişim Fuarında Özel Kalem Dergisi tarafından organize edilen formda e-Yönetişimi anlattı.

Haber Giriş Tarihi: 13.10.2009 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

CeBIT kapsamında her yıl geleneksel olarak düzenlenen e-Belediye Forumu bu yıl “Kentlerin Geleceğinde e-Yönetişim” temasıyla gerçekleştirildi. Yönetişim için örnek projeler uygulayarak, konunun önde gelen isimleri arasında yer alan Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal panelde “Bilgi Toplumunda Kentlerin Geleceği” konulu bir sunum yaptı.

Başkan Yakup Koçal yaptığı sunumda kent yönetiminin verimliliğini arttırmak için bilişim teknolojilerini etkin kullanmak gerektiğine vurgu yaparak şunları dile getirdi; “Yalova Belediyesi olarak halkın kent yönetimine katılmasına büyük önem veriyoruz. Şeffaf Belediyecilik anlayışının yerleşmesi adına önemli adımlarımız var. Halkımız bizim kentimizde Belediye tarafından yapılan hizmetlerin kaç dakika ya da saatte yapıldığını bilmekte. Böylece verilen hizmeti sorgulayabilmekte. Bunun bize bir diğer faydası da biz Yalova Belediyesinde hangi personelimizin gün içerisinde kaç dakika hizmet ürettiğini ölçebilmekteyiz. Başta da belirttiğim gibi halkımızın kent yönetimine katkı sağlamasına büyük özen gözteriyoruz. Bunun ilk örneğini geçtiğimiz yıllarda gerçekleştirdik. Bir mahallemiz için ayrılan bütçeyi halkımızla paylaştık ve yapılması gerekenleri yine mahalle sakinleriyle birlikte sıraladık. Bilgisayar ortamında Belediyemiz sitesi üzerinden konuyla ilgili referandum yaptık. Çıkan sonuç doğrultusunda sıralamaya göre bütçemiz kadar o mahallemize yatırım yaptık. Bu uygulamayı devam ettireceğiz. Yerel Gündem 21 çatısı altında yer alan meclislerimizin çalışmalarımıza ışık tutması için yönetime daha çok katılmalarını sağlayacağız. Kısacası Yalova Belediyesi olarak şeffaf belediyecilik konusunda oldukça hassasız ve uygulamayada kararlıyız” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.