Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Baro’dan 47 Üyeye Plaket

Yalova Barosu Avukatlar Günü dolayısıyla düzenlediği programda baroda 25 yılını dolduran üyelerine teşekkür plaketi verdi. Üyeler plaketlerini Yalova Barosunun ilk kadın başkanı Elif Turnacı Çavuş’un elinden aldılar.

Haber Giriş Tarihi: 06.04.2023 09:50
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Baro’dan 47 Üyeye Plaket

Avukatlar Günü Yalova’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Bu çerçevede Yalova Barosu da Cevdet Aydın Parkı’nda yaptığı basın açıklaması ile avukatların yaşadığı sorunlara ve taleplerine değindi. Burada konuşan Yalova Baro Başkanı Elif Turnacı Çavuş, avukatlara yönelik şiddetinde altını çizdi. Çavuş açıklamasında, “Yüzyıllardır hak ve hukuk mücadelesi veren bir meslek grubu olarak, son dönemlerde daha da artan sorunlarımızı her 5 nisanda dile getiriyoruz. Ancak bu yıl 6 şubatta yaşadığımız büyük acı neticesinde on binlerce yurttaşımızı ve 121 meslektaşımızı kaybetmiş olmanın acısı içindeyiz. Binlerce meslektaşımız sevdiklerini, ev ve iş yerlerini kaybetmişken avukatlar gününü kutlamamız mümkün değildi. Enkaz altından çıkarılan avukatlık cübbelerini yeniden giyebilecekleri, adalet mücadelesini kaldığı yerden sürdürebilecekleri bir ortamın sağlanabilmesi için yüreğimiz ve mücadelemizle yanlarındayız” dedi.

Avukatlar ardından ikinci törenin düzenleneceği Yalova Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’na geçtiler. Buradaki törenin açılış konuşmasını da Yalova Baro Başkanı Elif Turnacı Çavuş yaptı. Çavuş buradaki konuşmasında ise avukatlık mesleğinin bir yaşam biçimi olduğunu dile getirdi. Yalova Barosunda 25 yılını dolduran üyelere teşekkür eden Çavuş, odanın kurucu başkanı Av. Akif Hüsnü Üstel’i de rahmetle anarak, “Avukatlık sadece bir meslek değil bir yaşam biçimi, hayata dair bir duruştur. Hukukun ve mesleğin tüm sorunlarına rağmen, onurla yürünen, güçsüzün gücü, sessizin sesi olmanın hazzıyla sürdürülen bir yaşamdır. Bir yeminle başlanılan ve tüm meslek hayatımız boyunca o yemine sadık kalınarak, karşılığı hiçbir zaman para ile ölçülemeyen, hakkın tesisi için verilen koşulsuz emektir. Hukukun üstünlüğü, insan hakları, adil yargılanmanın sağlanması için verilen mücadeledir. Avukatlık, hakim ve savcılık mesleklerindeki onurlu hizmetler hukuk devletinin yegane teminatıdır. Bu gün bu salonda bulunan hukukun gelişimine katkı sunan değerli üstatlarımızın mesleklerini icra ederken yaşadıkları her bir olay hukuk tarihi için önemli notlardır. Verilen emekler Baromuzun tarihi içinde unutulmazdır. Bu vesileyle kurucu Başkanımız Av. Akif Hüsnü Üstel’ i de saygı ve minnetle anıyoruz, ruhu şad olsun. Hukuk emekçisi tüm meslektaşlarımızı ve çeyrek asırı aşan kıdeme sahip tüm üstatlarımı kutluyor, bilgi ve tecrübeleriyle bizlere kattıklarından dolayı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Daha sonra Yalova Barosunda 25 yıl ve üstünü dolduran 47 üyeye plaketleri sunuldu. Yalova Baro Başkanı Elif Turnacı Çavuş plaketlerini verdiği üyelere yönetim kurulu adına teşekkür etti. Program toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.