Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Barınak Hakkında Suç Duyurusunda Bulunacaklar

Yalova'lı hayvan hakları savunucuları yaptıkları toplantı ile Yalova Belediyesine ait hayvan barınağındaki olumsuzluklar hakkında suç duyurusunda bulunma kararı aldılar.

Haber Giriş Tarihi: 07.08.2013 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Barınak Hakkında Suç Duyurusunda Bulunacaklar

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Temsilcisi Timur Ugan'ın katılımıyla Yalova'da yapılan toplantıya DOHAYKO Yalova Temsilci Tuğba Er, Arif Ekim ile Emine Aslan, Cemal Yaşar,Zerrin Bölen, Seval Yavuz, Yıldıray Unus, Mansur Yavuz, Ayşe Kalınbacak, Songül Atlı, Ömer Arslan ve hayvan severler katıldı.
Toplantı sonrasında yazılı bir açıklama yapan HAYTAP ve DOHAYKO temsileri yazıda şu cümlelere yer verdiler; "Yalovalı arkadaşlarımızın bakımevi yönetimi ve bakımevinde belediye yetkilisi veteriner müdürü hakkındaki uzun zamandır dile getirdikleri şikayetler tek tek ele alındı. Bilindiği gibi geçen aylarda yaptığımız ziyarette bakımevinin yasada var olan hiç bir özelliği taşımadığı fotoğraflarla belgelenmişti. Birkaç kulübede bulunan 8 köpeğin bile aç, susuz olduğu, gerekli tüm bölmelerin yok edildiği, gezinti alanı olmadığı, mağdur hayvanlar için yer olmadığı, kısırlaştırma, sahiplendirme kayıtlarının olmadığı, 'Sahiplendirildi' denilen bir çok hayvanın kaybolduğu, bakımevinin daha çok emeklilik bekleyen kimi kişilerin 'Bakımevi' haline geldiği, ne taşeron firmanın be belediyenin sorumluluklarını yerine getirmediği görülmüş ve basına yansıtılmış, orman su işleri müdürlüğüne bildirilmişti. Orman Su İşleri Müdürlüğü'nün doğru bir denetleme yapmadan uyarmakla yetinmesi ve hayvan kaybolmalarının devamı üzerine Yalovalı hayvan hakları savunucuları belediye önünde protesto etkinliği gerçekleştirilmişti. Bu günkü toplantı sonrası, yukarda ki tüm eksiklerin giderilmesi, hatta yasa gereği orman su md. nün vermekle yükümlü olduğu bir ağaçlık ve geniş arazide mağdur hayvanların mutlu olabileceği bir yeni bakımevi yapılması, burası yapılana kadar mevcut bakımevinin düzenini bozan belediye, taşeron firma, görev ihmali yapan herkes hakkında ve bakımevi kayıt ve şartlarını yeterince incelemeyen ve cezalandırmayan Orman Su Şube Müdürlüğü hakkında mahalli idareler amirliği, orman Su İşleri Genel Müdürlüğü, Orman Su, İçişleri ve Adalet Bakanlıklarına suç duyurusunda bulunulması kararları alındı. Yalova'nın adının böylesine kötü yönetilen, işlevsiz bir bakımeviyle ve kaybedilen hayvanlarla anılmasını istemiyoruz."

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.