Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Bal Şenliği’nde Tatsız Tartışma!

Kurtköy’de bu yıl 13 Ağustos’ta yapılması düşünülen 2. Bal ve Ihlamur şenliği iptal edildi. Yalova Kurtköy Eğitim Kültür Turizm Geliştirme ve Güzelleştirme Derneği tarafından düzenlenmesi için

Haber Giriş Tarihi: 07.08.2006 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Kurtköy’de bu yıl 13 Ağustos’ta yapılması düşünülen 2. Bal ve Ihlamur şenliği iptal edildi. Yalova Kurtköy Eğitim Kültür Turizm Geliştirme ve Güzelleştirme Derneği tarafından düzenlenmesi için günler öncesinden hazırlıkları yapılan, afiş ve broşürle duyuruları gerçekleşen şenlik, Dernek yöneticileri ile Kurtköy muhtarlığının arasının açılmasına neden oldu.

Şenliğin yapılmasına Köy Muhtarının karşı çıkması üzerine bugün bir basın toplantısı gerçekleştiren Yalova Kurtköy Eğitim Kültür Turizm Geliştirme ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Adem Vatansever, Köy muhtarlığının, Valiliğe yaptığı şenlik iptal girişimini kınadı.

Köyün tanıtımını ve üretilen ürünlerin pazarlanmasını amaçlayan bu şenliğin köy muhtarı tarafından çekememezlik ve çeşitli kaygılar nedeniyle sabote edildiğini vurgulayan Dernek Başkanı Adem Vatansever, Yalova Valiliği’nin de Muhtarlığın yanıltıcı bilgileri neticesinde şenliğin iptal edildiğini söyledi.

Vatansever açıklamasında, “Biz dernek olarak geçen yıl başarıyla düzenlediğimiz Kurtköy Ihlamur Çiçeği ve Bal Şenlikleri’nin bu yıl 2 ncisini düzenlemek üzere hazırlıklarımızı tamamlamıştık. Bu festival köyümüz açısından son derece önemli bir organizasyondur. Zira köyümüz Marmara Bölgesinin en kaliteli ıhlamur çiçeği ve balına sahip. Şenlikler bu ürünlerin tanıtımı anlamında da büyük önem taşıyordu. Ancak Köy Muhtarı bu olayı kişiselleştirerek bir takım kaygılar içerisine girdi. Dolayısı ile Yalova Valiliğine gönderdikleri yazı ile organizasyonun kendi bilgilerinin dışında düzenlendiğini ve köyde ikilik oluşturacağını gerekçe göstererek iptalini istedi. Yalova Valiliği ise bu yazıdan yola çıkıp detaylı bir araştırma yapmadan şenliği iptal etti” dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.