Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Avukatlara Denetimli Serbestlik Semineri

Yalova Barosu Avukatlarına yönelik düzenlenen bilgilendirme seminerinde denetimli serbestlik hizmetleri hakkında bilgiler verildi.

Haber Giriş Tarihi: 23.03.2017 08:01
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Avukatlara Denetimli Serbestlik Semineri

Yalova Barosu toplantı salonunda gerçekleştirilen denetimli serbestlik hizmetleri bilgilendirme semineri avukatların yoğun katılımı ile gerçekleştirildi. Seminere Yalova Cumhuriyet Başsavcısı Yıldırım Özgür, Denetimli Serbestlik Savcısı Özkan Özçelik ve Yalova Baro Başkanı Avukat Hakan Gergeroğlu da katıldı. Denetimli Serbestlik Müdürü İsa Küçük tarafından verilen seminerde sunumlar eşliğinde denetimli serbestlik hizmetleri anlatıldı. Küçük, " Denetimli serbestlik, yasa tarafından belirlenen deneme süresinde, kişinin cezasının sosyal hayat içerisinde infazına olanak sağlayan bir ceza hukuku kurumudur. Suç işleyen kişi sosyal yaşam içerisinde denetimli serbestlik yoluyla gözlemlenmektedir. Denetimli serbestlik yasası, kişinin ailesiyle bağlarını sürdürebilmesi ve dış dünya ile uyum sağlayabilmesi gerekçesiyle çıkartılmış bir yasadır. Hükümlü cezasını cezaevinde infaz ederken koşullu salıverilmesine belli bir süre kalınca tahliye edilerek dışarıda sosyal hayat içerisinde denetim altında tutulmaktadır" dedi.

Seminer sonrasında avukatlar tarafından Denetimli Serbestlik Müdürü İsa Küçük'e sorular yöneltildi. Küçük avukatların sorularını yanıtlayarak yasal dayanak noktaları hakkında da bilgiler aktardı. Seminer sonrasında Yalova Baro Başkanı Avukat Hakan Gergeroğlu, Yalova Cumhuriyet Başsavcısı Yıldırım Özgür, Denetimli Serbestlik Savcısı Özkan Özçelik ve Denetimli Serbestlik Müdürü İsa Küçük'e teşekkür etti.  

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.