Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

AVM Servislerine Çözüm

Yalova Minibüsçüler Odası ile Yalova Servisçiler Odası'nı karşı karşıya getiren AVM minibüsleri konusunda orta yol bulundu. Konu 3 maddelik bir formülle çözüme kavuşacak.

Haber Giriş Tarihi: 22.11.2012 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
AVM Servislerine Çözüm

Yalova Belediye Meclisi Trafik Düzenleme Komisyonu Başkanı Fahrettin Yıldız konunun Aralık ayı meclisinde çözüme kavuşacağına inandığını söyledi.

Yalova Belediye Meclisi'nde de tartışmalara neden olan AVM servislerinin tanımı konusu nihayet çözüme kavuşturuluyor. Yalova Minibüsçüler Odası ve Servisçiler Odası arasında mutabakatın sağlanmak üzere olduğunu dile getiren Yalova Belediye Meclisi Trafik Düzenleme Komisyonu üyesi Fahrettin Yıldız, "Servisçiler kendi üyesi olan AVM servislerinin yolcu götürüp bıraktıktan sonra müşterilerini toplayarak gelmesini istiyor. Minibüsçüler ise AVM'ye toplanan yolcuların çoğunun AVM'lere gitmediğini bu servisleri minibüs mantığıyla kullandıklarını söylüyor. Herhangi bir kontrol yapılamaması nedeniyle de hak kaybına uğradıklarını dile getiriyorlar. Sıkıntı da buradan kaynaklanıyor” dedi.

Her iki oda arasında bir orta yol bulunacağını belirten Fahrettin Yıldız, çözümü şöyle anlattı: “AVM servislerinin güzergahları minibüs güzergahlarından ayrı tutulacak. Belediye yetkisi dahilinde bunlar için ayrı bir güzergah belirlenecek. Durak yerleri sabitlenecek. Belirlenen duraklar dışında yolcu alma ve indirme yapamayacaklar. Servis sayılarını da azaltılacak. Bu tanım yapıldıktan sonra da 2010 yılında çıkan servis yönetmeliğine ek madde olarak tanımı ekleyeceğiz. Orta yol büyük oranda bulundu. Oda başkanları da bu mutabakata tam olarak kısa süre içerisinde varacaklardır umudundayım. Her iki kesim de mağdur olmadan bu konu Aralık ayı meclisine gelip oy birliği ile geçecektir"

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.