Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Atik, "Turizm Bu İlin Can Damarıdır"

Termal Belediyesi ilçe genelindeki işletmelerinde sıcak sudan faydalanması ve bu sayede turizm kapasitesinin arttırılmasına yönelik yatırım çalışmalarını sürdürüyor.

Haber Giriş Tarihi: 05.02.2014 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Atik, "Turizm Bu İlin Can Damarıdır"

Termal Belediye Başkanı İsmail Atik, "İlimizin can damarı olan turizme yönelik altyapı çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

Yalova'nın en önemli turizm mekanı olan Termal turizm yatırımlarını aralıksız sürdürüyor. İlçede bir biri ardına yükselen otellerin yanısıra kısa süre içerisinde tahsise çıkması beklenen bin 700 dönümlük turizm alanı ile ülkenin en önemli turizm merkezlerinden birisine dönüşmesi beklenen Termal'de altyapı çalışmaları da hız kesmiyor. Termal Belediyesi ilçe genelindeki işletmelerin sıcak sudan faydalanmalarını sağlayacak çalışmaları kesintisiz sürdürüyor. Bu kapsamda Termal Belediyesi tarafından bir süre önce inşa edilen kaplıca suyu deposundan başta Sağlık Bakanlığına ait tesisler olmak üzere Üvezpınar Mahallesinde yer alan tesislere sıcak su taşıyacak olan altyapı tesisatının döşenmesine başlandı. Turizmin ilin can damarı olduğuna dikkat çeken Termal Belediye Başkanı İsmail Atik, "İlçemiz her geçen gün yıldızı parlayan bir turizm merkezi durumunda. Büyük oteller bir biri ardına ilçemizde yükseliyor. Turizm tahsisinin gerçekleşmesi ile birlikte bölgeye çok daha büyük turizm yatırımcıları gelecek. Biz buna yönelik altyapı hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Bir süre önce oluşturduğumuz kaplıca suyu depomuzdan Sağlık Bakanlığına ait Termal Tesislere ve Üvezpınar mahallemizde yer alan işletmelere sıcak su taşıyacak hattın depoya bağlantısını gerçekleştirdik. Bu suyu işletmelere taşıyacak altyapı ne kadar sağlam olursa işletmeler sıcak suyu o denli sorunsuz kullanırlar ve buraya gelen turiste de hizmet kalitesi o denli yükselir" diye konuştu.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.