Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Atamızın Kentini Onun Adına Yakışır Bir Kent Yapacağız”

Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal Atatürk’ün Yalova’ya Gelişinin 80nci Yıl dönümü dolayısıya bir mesaj yayımladı. Koçal mesajında, “Atamızın Kentini Onun Adına Yakışır Bir Kent Yapacağız” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 19.08.2009 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Yalova Belediye Başkanı Yakup Koçal’ın mesajı şöyle; “Yalova Benim Kentimdir” diyerek kentimize verdiği önemin ve sevginin altını çizen Büyük Önder Atatürk’ün, kentimize gelişinin 80nci yıl dönümünü adına yakışır şekilde kutlayacağız.

Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün, en fazla kaldığı yerler arasında kentimiz ilk sıralarda yer almaktadır. Atamız Yalova’ya 19 Ağustos 1929 tarihinden 1 Şubat 1938 tarihine kadar geçen sürede 17 defa günü birlik gelirken, 27 kez gelişinde ise toplam 313 gün 270 gece kentimizde kalmıştır.

Yalova; çağdaş bir Türkiye’nin yanı sıra çağdaş bir dünyada da büyük izler bırakan Büyük Önder’in hayatında önemli yeri olan bir kenttir. Yalova’nın temellerini atan, onun gelişmesi için çaba harcayan, yabancı misafirlerini burada ağırlayarak Yalova’nın yalnızca yurtiçinde değil dünyada tanınır olmasını sağlayan Büyük Önderimizdir. Kentimize olan ilgisi herkesçe yakından bilinmektedir. Modern Türkiye’nin temellerinin atılması, refah düzeyinin yükseltilmesi için yapılan tüm çalışmalar kentimizden organize edilmiş olup, kentimiz Cumhuriyetin önemli dönüm noktalarında yer almıştır. Bizler geçmişte bu misyonu üstlenmiş bir kentin yerel yöneticileri olarak Yalova’nın adını Atamıza yakışır şekilde temsil etmenin sorumluluğunu taşımaktayız.

Önümüzdeki süreç yeni modern çağa, yani bilişim çağına bizleri taşımaktadır. Tüm devrim süreçlerinin içinde olan bir kent olarak bizler, başlattığımız projelerimizi hayata geçirerek tarihte yine yerimizi almak istiyoruz. Çabamız Büyük Önderimizin “Benim Kentim” dediği Yalovamız’ı yine ön plana taşımaktır.

Yalova’daki miraslarına en iyi şekilde sahip çıkmak gelecek nesillere onu en iyi şekilde anlatabilmek için onları korumak yine bizlere düşün önemli vazifelerdendir. Bu sebeple hem insanların ziyaret ederek onu anacağı hem de Atatürk ve Yalova’yı en iyi şekilde tanıyacağı Çevre Abidesi Yürüyen Köşk’ü yeniden amacına uygun olarak hizmet verir hale getiriyoruz. Atamız’ın kentimize gelişini geçmiş yıllarda da yaptığımız gibi çeşitli etkinliklerle kutlayarak bu vesileyle kendisini bir kez daha anacağız.

Modern Türkiye’nin olduğu gibi Modern Yalova’nın da kurucusu olan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü kentimize gelişinin 80nci yıl dönümü münasebetiyle bir kez daha sevgi, saygı, özlem ve rahmetle anıyorum.“

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.