Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Armutlu’da Mernis Çalışmaları Sürüyor

Yalova Valiliğince uzun bir süredir yürütülen Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi kurma çalışmaları İlçelerde de hız kazandı. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi ülke genelinde tüm adres bilgilerinin kayd

Haber Giriş Tarihi: 28.11.2006 00:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com

Yalova Valiliğince uzun bir süredir yürütülen Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi kurma çalışmaları İlçelerde de hız kazandı. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi ülke genelinde tüm adres bilgilerinin kaydedildiği Ulusal Adres Veri Tabanı oluşturulması ve bu adreslerin vatandaşlarımızın T.C. Kimlik Numaraları yardımıyla MERNİS veri tabanındaki nüfus kütükleri ile eşleştirilmesinin sağlanmasını amaçlıyor.

Bu konudaki çalışmalar Armutlu ilçesinde yoğun katılımlarla sürüyor. Çalışmalar hakkında bilgi veren Armutlu Kaymakamı Metin Kubilay, Sistemin hayata geçmesi için Armutlu’da, köy muhtarları, görevli kurum amirleri ve Türkiye İstatistik Kurumu temsilcilerinin katılımıyla birçok toplantı ve eğitim çalışmaları düzenlendiğini belirterek şöyle konuştu. “Yaptığımız titiz çalışmalar sonunda öncelikle köylerimizde sistemin I. Aşaması olan Konut Numarataj ve Levhalama işlemleri büyük bir hızla tamamlanarak toplanan veriler Ulusal Adres Veri Tabanına aktarılmıştır” dedi.

Sistemin II. aşaması olan ikamet adreslerinin belirlenmesi çalışmaları ile ilgili olarak köylerde görev yapacak anketör ve kontrolörlere yönelik eğitim çalışmalarının yapıldığı ve II. aşamadaki çalışmalarında kısa sürede tamamlanmasını hedeflediklerini belirten Kubilay, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi ile adres ve nüfus bilgilerinin bir merkezden takibinin sağlanacağını, yerleşim yerleri bazında temel nüfus bilgilerinin güncel olarak elde edileceğini, böylece kamu hizmetlerinin planlanmasında ve yürütülmesinde önemli bir kolaylığın sağlanacağını sözlerine ekledi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.