Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Armutlu'da Ekim Ayında İlk Doğalgaz Yanacak

Armutlu ilçesinde  konut ve işyerlerine doğalgaz kutuları takılmaya başlandı. Belediye Başkanı Mehmet Birkan, Armutlu'ya Ekim ayı itibariyle doğalgaz verileceğini açıkladı.

Haber Giriş Tarihi: 21.07.2017 09:00
Haber Güncellenme Tarihi: 01.01.1970 02:00
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Armutlu'da Ekim Ayında İlk Doğalgaz Yanacak

Armutlu ilçesi yıllardır kavuşmayı beklediği doğalgaz kullanımına Ekim ayı itibarı ile geçecek. Doğalgaz altyapısının çalışmalarının tamamlandığı ilçede, ev ve işyerlerini gazı aktaracak kutuların takılmasına da başlandı. Konuyla ilgili müjdeyi ise Armutlu Belediye Başkanı Mehmet Birkan verdi. Birkan, "İlçemizin en büyük eksikliklerinden birisi de doğalgazdı. Doğalgaz için gerekli girişimleri yaptık ve yaklaşık 1 yıl süren altyapı çalışmaları ile ilçemize doğalgazı getirdik. Doğalgaz kutularının abone ev ve işyerlerine bağlanması işlemleri sürüyor. Ekim ayında ilçemizde ilk doğalgaz yanmaya başlayacak. Halkımız doğalgaza yoğun ilgi gösteriyor. İlçe halkının büyük bölümü abonelik başvurusunda bulundular" dedi.

Doğalgazın ilçede kış aylarında yaşayan insan sayısını da önemli oranda arttıracağına değinen Birkan, "Doğalgazın gelmesini bekleyen çok sayıda vatandaş vardı. Bunlar yaz aylarında gelip kışları ilçeden ayrılıyorlardı. Şimdi ilçeye yerleşeceklerini ve bundan sonra kış aylarını da burada geçireceklerini dile getiriyorlar. Doğalgaz sayesinde ilçede yaşayan insan sayısı ciddi oranda artış gösterecek" şeklinde konuştu.

Vatandaşlar da Ekim ayından itibaren kullanılmaya başlanacak doğalgazın coşkusunu yaşıyor. Vatandaşlar, "Yıllardır hep doğalgazın gelmesini bekledik. Artık çok daha modern bir yakıta geçiyoruz. Sobalar yerini doğalgazla ısınmaya bırakıyor. Bu elbette ki bize ciddi bir kolaylık sağlayacak. Ama diğer yandan baktığımızda ilçemizin doğasının daha temiz kalmasına da hatırı sayılır katkısı olacak. Artık doğayla dost, modern ve daha ucuz bir yakıt türünü kullanacağız. Emeği geçen başta Belediye Başkanımız Mehmet Birkan olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz" dediler.

 

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.