Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Armutlu Belediyesi’nde Yüzler Gülüyor

Armutlu Belediyesi'ne bağlı Limited ve Arjemek Şirketi personellerini ilgilendiren 2024 yılı toplu iş sözleşmesinden çıkan karar personellerin yüzünü güldürdü.

Haber Giriş Tarihi: 23.01.2024 11:02
Haber Güncellenme Tarihi: 23.01.2024 11:02
Kaynak: Haber Merkezi
yalovamiz.com
Armutlu Belediyesi’nde Yüzler Gülüyor

Armutlu Belediyesi’nde çalışan Limited ve Arjemek Şirketi personellerini ilgilendiren 2024 yılı maaş ve özlük hakları görüşmeleri sonuçlandı. Armutlu Belediye Başkanı Mustafa Tokat, çalışanların asgari ücret farkları ve kıdem farklarının korunduğunu, sosyal haklarda ise önemli iyileştirmeler yapıldığını açıkladı.

Tokat, yaptığı basın toplantısında, çalışanların maaşlarında ve sosyal haklarında adaletli bir artış sağladıklarını belirtti. Tokat, “İş kanunundaki bütün verilen haklara paralel olarak ilerliyoruz. İmkanlarımızı sonuna kadar zorladık ve mümkün olan en iyi iyileştirmeleri yaptık. Tüm personelimiz ve belediyemiz için hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Tokat, çalışanlara verilen sosyal haklarda yapılan artışları şöyle sıraladı: Sosyal hak: 600 TL’den 1000 TL’ye, Evlilik yardımı: 500 TL’den 4000 TL’ye, Ölüm ve  Cenaze yardımı: 300 TL’den 3500 TL’ye, Öğrenim yardımı: İlkokul ve ortaokul 100 TL’den 1000 TL’ye, lise 120 TL’den 2000 TL’ye, üniversite 140 TL’den 3000 TL’ye çıkartıldı.

Çalışanların memnuniyetini önemsediklerini ve belediyenin hizmet kalitesini artırmak için çalıştıklarını ifade eden Armutlu Belediye Başkanı Mustafa Tokat, çalışanlara ve Armutlu halkına teşekkür etti.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.